Beáta Kaňoková ze Zlaté labutě se nám svěřila, co ji naučila tříletá dcerka Judita a jak její nový partner zapadl do rodiny

Herečka Beáta Kaňoková je hvězdou seriálu Zlatá labuť.Beáta Kaňoková je také maminkou tříleté Judity.Beáta Kaňoková říká, že dceři dává ve výchově velkou volnost.Beáta Kaňoková zachytila moment, kdy dcera Juditka dělala první krůčky.+ 10 fotek+ 11 fotek

Herečka Beáta Kaňoková (34), představitelka prodavačky Evy Duškové ze seriálu Zlatá labuť, prožívá šťastné období po boku nového partnera, kameramana Tomáše Kotase. V rozhovoru pro Lifee.cz odhaluje, jak přísná je v otázce výchovy své dcery Judity (3). Jak ji změnilo mateřství? A jak zvládá odloučení?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 05. 10. 2023 05:00

Tátou tříleté Judity je herec Tomáš Havlínek (31). Ačkoli jejich vztah ztroskotal, Beáta Kaňoková už je znovu šťastná po boku nového partnera, kameramana Tomáše Kotase. A jak v rozhovoru pro Lifee.cz prozradila, přirozeně se zapojil do chodu rodiny. "Už nejsem s tatínkem Juditky, ale můj nový partner také pomáhá. Už je součástí rodiny, takže ano, občas jde s malou do školky nebo ji vyzvedává. Je skvělý," pochvaluje si mladá herečka.

"Mateřství mě změnilo strašně moc, člověk už doma najednou není sám," zamýšlí se Beáta, pro kterou je Judita středobodem vesmíru. "Dost často si to uvědomuji, když malou zrovna nemám. Souvisí to s tím, že člověk najednou cítí zvláštní svobodu, protože tam není nikdo, za koho musíte rozhodnout nebo jej opečovávat," vysvětluje sympatická herečka.

Beáta Kaňoková jako koketa ze Zlaté labutě

Máte pochopení pro svou postavu ze seriálu Zlatá labuť?
Je těžké to reflektovat z dnešního pohledu, protože dnes už to vnímáme úplně jinou optikou. Snažím se mít pochopení pro její chování a pro rozhodnutí, která udělá. Ale je to samozřejmě náročné.

Jak byste ji charakterizovala? Je to ambiciózní koketa?
Myslím, že koketerismus tam vrozený určitě má. Myslím, že má hezký vývoj. Ze začátku je hodně lehkovážná, jde jí hlavně o kariéru – o sebe samu – a postupně jí dojde, že se kolem ní hrají mnohem důležitější hry a opravdu jde o život. Kariéra jde stranou a ona využije svého talentu k tomu, aby pomáhala a zachraňovala. To je hezké.

Jde o historický seriál, kolik času strávíte v maskérně?
Samozřejmě, že dlouho, což je potom na úkor všeho. Dá spoustu práce, než se účesy a make-up vytvoří, takže tam často musíme být až hodinu a půl předem, abychom všechnu tu krásu vytvořili.

Přebíráte z toho šatníku nějakou inspiraci pro své vlastní oblékání?
Ta móda už je velké retro a nejsem si jistá, zda ji lze aplikovat do dnešní doby. Ale ta ženskost a ženské křivky, to se mi hodně líbí. Účesy asi nejdou úplně napodobit. Dalo by to denně strašné práce a já mám radši přirozenější účesy, moc to neřešit.

Jaký je váš osobní styl oblékání? Z vašeho Instagramu je zřejmé, že jste jej už dokázala vytříbit.
Myslím, že je zkrátka můj. Vím, co mi sluší, a zároveň se nebojím experimentovat. Mám hodně ráda českou módu. Aktuálně mám na sobě také jednu českou návrhářku. Snažím se hledat kousky, které jsou nositelné i v běžném denním shonu, zároveň mohou být trochu extravagantnější.

Beáta Kaňoková o dceři Juditce

Jak vás změnilo mateřství? Na Instagramu máte dlouhý příspěvek o tom, jak být dokonalou matkou. Zřejmě se o to snažíte.
Myslím, že každá maminka se snaží dělat to nejlepší, co může. Ale usilovat o dokonalost je úplně zbytečné. Jak v roli maminky, tak v kterékoliv jiné. Snažit se to dělat co možná nejlépe, to je moje cesta. Mateřství mě změnilo strašně moc, člověk už doma najednou není sám. Dost často si to uvědomuji, když malou zrovna nemám. Souvisí to s tím, že člověk najednou cítí zvláštní svobodu, protože tam není nikdo, za koho musíte rozhodnout nebo jej opečovávat. Těžko se to pochopí a myslím, že to pochopí všechny maminky. Mateřství je obrovská změna, ale určitě krásná. Skrze dítě se člověk učí strašně moc nových věcí a poznala jsem sebe – to mi přijde také úžasné.

Vidíte se ve své dceři Juditě? Co po vás podědila?
Ještě to nedokážu říct, pořád je to prcek. Myslím, že se ještě bude formovat, k čemu bude mít vztah. Má ráda zvířátka, divadelní představení, pohádky, když si čteme, a samozřejmě hodně malujeme. Jestli to bude mít nějaký vliv, to zatím nedokážu říct. Stejně to nakonec bude na ní, k čemu přičichne.

Jak zatím přemýšlíte o škole? Soukromá, nebo státní?
Malá zatím chodí do státní školky. Jsme spokojení a myslím, že i ona je tam šťastná. Zatím nemám žádné velké ambice a nechci, aby byla zatížená nějakými našimi ambicemi – něco dokázat, něco umět. Věřím jí, že se bude rozvíjet správně, a když uvidím, že ji něco zajímá nebo baví, tak na tom společně můžeme pracovat.

Nový partner už je součástí rodiny

Zapojuje se do běžného denního provozu také váš partner?
Už nejsem s tatínkem Juditky, ale můj nový partner také pomáhá. Už je součástí rodiny, takže ano, občas jde s malou do školky nebo ji vyzvedává. Je skvělý.

Má asi jako muž autoritu.
Snažíme se to vybalancovat, protože kdyby byl jenom autoritativní, budou chybět zase jiné věci. Myslím, že se to vždycky musí vybalancovat láskou, pochopením a respektem.

Co dalšího prozradila Beáta Kaňoková v našem rozhovoru?

  • Jakou divadelní hru aktuálně zkouší
  • Zda po ní dcera Judita zdědila cit pro módu
  • Proč dává dcerce dostatek svobody
  • Jak s Juditou chodí na zkoušky do divadla

Související články

Další články