3 tajemství neustále čistého domova

Manžel při úklidu nespolupracuje? Možná tuší víc než vy...
Zdroj: Huffingtonpost.com

Uklízení je vpravdě sisyfovská práce. Lze si ho však výrazně usnadnit. Chcete vědět jak? Pak čtěte dál…

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 02. 03. 2018 17:25

Kdo by nechtěl bydlet v domě či bytě, ve kterém všechno neustále doslova září čistotou? Jen si to představte – budete mít mnohem lepší náladu, žádná neohlášená návštěva vás už nikdy nezaskočí a tak dále.

V praxi je však téměř nemožné tohoto stavu dosáhnout. Tedy pokud neznáte užitečná tajemství – například ta, která nedávno zveřejnil magazín ApartmentTherapy.com.

thebetter100.com

1. Co můžeš udělat dnes...

Je dobré uklízet průběžně, než jednou za čas. Pokud pracovní desky v kuchyni umyjete po každém vaření, bude vás to samozřejmě stát nějaké úsilí. Rozhodně to však nebude tak strašné, jako když je budete umývat po sedmi dnech intenzivního používání. Ne nadarmo se říká „co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek“.


2. Méně je více (volného času)

Je dobré mít v domácnosti méně věcí než více. Proto se ve svém vlastním zájmu rychle zbavte všech nepotřebných krámů! Zbytečně vám zabírají místo, musíte z nich utírat prach, leštit je nebo průběžně přesouvat z místa na místo.


3. Vsaďte na efekt, ne poctivost

Je dobré udělat si seznam míst, které jsou nejvíc na očích, a následně jim věnovat zvýšenou péči. Skutečnost, že to u někoho doma vypadá naprosto báječně, ještě neznamená, že dotyčný každý den postupně prochází jednotlivé místnosti a zuřivě čistí všechna jejich zákoutí. Dávno totiž ví, jaké prostory vyžadují přednostní úklid a jaké naopak mohou chvíli počkat.

Mohlo by vás zajímat:

Zdroj: ApartmentTherapy.com

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články