6 geniálních způsobů využití voskového papíru

Využijte potenciál voskového papíru naplno!
Zdroj: Rd.com/Thrfun.com
Voskový papír toho zvládne mnohem víc, než si většina lidí myslí.Třeba vyleštit vodovodní baterie od otisků prstů a skvrn od vody.Ochrání kuchyňská prkýnka před znečištěním (perfektní zejména když chcete krájet maso). Stejně tak ochrání vnitřek mikrovlnné trouby (přikryjte ohřívané jídlo jedním listem).Nebo ho lze využít k čištění podlah či zahradnického náčiní, které je obzvlášť náchylné k rezavění.+ 3 fotky+ 4 fotky

S voskovým papírem toho můžete dělat opravdu hodně. Například vyleštit vodovodní baterie nebo ochránit vnitřek mikrovlnné trouby od znečištění.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 06. 10. 2016 13:09

Voskový papír je vlastně úplně obyčejný papír, jehož strany jsou potažené tenkou vrstvou vosku. Jeho vynalezení bylo nejprve přisuzováno Thomasi Edisonovi, ale později se zjistilo, že už v roce 1851 ho francouzský fotograf Gustave Le Gray používal k tvorbě negativů.

Masově se tento papír rozšířil ve dvacátých letech minulého století, a to především díky tomu, že zadržuje vlhkost, a pomáhá tak uchovat potraviny déle čerstvé. Kromě toho ale zvládne i řadu dalších věcí. 

Mrkněte do galerie a využijte voskový papír tak, jak by vás nenapadlo. Třeba na zaseknutý zip!

Zdroj: The Huffington Post

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články