Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

8 nejkouzelnějších velikonočních kraslic, které máte hotové za pár vteřin!

8 nejkouzelnějších velikonočních kraslic, které máte hotové za pár vteřin!
Zdroj: APumpkinAndAPrincess.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Od třpytivých a vzorovaných po „mimoní“ i ty, které si můžete zapálit. Přinášíme vám 8 tipů na nejkrásnější velikonoční kraslice, které vytvoříte i za pár vteřin!

Barbara Lorenzová 22. března 2016

Co budete na výrobu k nejkouzelnějších dekorativních vajíček potřebovat?

1. Lak na nehty

CamilleStylles.com

Budete potřebovat: vyfouknutá bílá vejce, laky na nehty libovolných barev, vodu

Postup: Natočte do mísy vodu a přidejte pár kapek od každého laku na nehty. Pomocí špejle jemně rozviřte hladinu, aby se barvy spojily. Opatrně do směsi ponořte vejce, rychle je vytáhněte a nechte je oschnout. Celý proces opakujte ještě jednou nebo do té doby, než budete spokojeni s výsledkem.

TIP: Vytvořte si schnoucí mřížku pomocí tří špendlíků zapíchnutých do polystyrenu do tvaru trojúhelníku. Nebo vejce nasaďte na špejli a zavěste ji mezi dvě plochy tak, aby se vejce ničeho nedotýkala.

***

2. Třpytky

Bhg.com

Budete potřebovat: třpytky libovolných barev, vyfouknutá bílá vejce, oboustrannou lepicí pásku, nůžky nebo ozdobnou děrovačku, štětec

Postup: Pomocí děrovačky nebo nůžek vystřihněte z oboustranné lepicí pásky kruhy libovolné velikosti, nalepte je rovnoměrně na vyfouknutá bílá vejce a ta obalte ve třpytkách. Přebytečné oprašte štětcem.

TIP: Pokud chcete vícebarevná vejce, postupujte dle pokynů výše, jen vejce polepte méně kruhy. Až oprášíte přebytečné třpytky, nalepte na vejce další lepicí kruhy a posypejte je jinými třpytkami. Takto pokračujte, dokud nebudete s barevností vajec spokojeni.

***

3. Přízi

Bhg.com

Budete potřebovat: zbytky přízí, vyfouknutá vejce, tavnou lepicí pistoli

Postup: Vezměte si klubíčko příze a od konce vytvořte spirálku o průměru 1,3 cm. Pomocí tavné pistole ji přichyťte na jeden z vrcholků vajíčka a prsty ji přitiskněte, aby držela na svém místě. Začněte natěsno ovíjet přízi kolem dokola vajíčka, kterou vždy zhruba po půl centimetru přilepte pistolí. Až se přiblížíte k druhému vrcholku, odstřihněte přízi, konec stočte do spirálky jako na začátku a přilepte ji.

TIP: Záleží na rychlosti zasychání lepidla, ale pokud se vám nechce brát každých pár vteřin do ruky tavnou pistoli, pokryjte vždy větší plochu vajíčka lepidlem a pak už jen pracujte s přízí.

***

4. Zavařovací gumičky

OurChocolateShavings.blogspot.cz

Co budete potřebovat: zavařovací gumičky s průměrem o trochu menším, než je průměr vejce, vejce uvařená natvrdo, barvy na vajíčka

Postup: … je tak jednoduchý, jak to jen jde. Zkrátka jen vejce „oblečte“ do gumiček a obarvěte je dle návodu. Gumičky poté sundejte.

TIP: Použijte různě silné gumičky pro zajímavější efekt.

***

5. Dekorativní kytičky

OurChocolateShavings.blogspot.cz

Budete potřebovat: vejce uvařená natvrdo, dekorativní kytičky, lepidlo

Postup: Pokryjte vejce lepidlem a přichyťte na celou jeho plochu papírové či látkové dekorativní kytičky.

TIP: V galanterii seženete celou škálu dekorativních ozdob, a tak se nemusíte omezovat pouze na tvar kytky.

***

6. Nalepovací perly a kamínky

OurChocolateShavings.blogspot.cz

Budete potřebovat: Nalepovací perly a kamínky, černé a bílé barvivo na vajíčka, natvrdo uvařená vejce

Postup: Obarvěte vejce dle návodu v černé a bílé barvě a po uschnutí na ně nalepte bílé a černé perly a kamínky tak, aby kontrastovaly s vejcem.

TIP: Skvěle vypadají i jednobarevné kombinace, tedy bílé kamínky či perly na bílá vejce a naopak.

***

7. Mimoní podobizny

APumpkinAndAPrincess.com

Budete potřebovat: kalíšky na barvení vajec, nalepovací oči, černý provázek (ideálně jutu), lepidlo, permanentní černý fix značky Sharpie (na popisování míčků), natvrdo uvařená vejce, modré a žluté barvivo na vajíčka

Postup: Připravte si žlutý a modrý barvicí roztok zvlášť do dvou kalíšků. Hladina by měla dosahovat vždy do poloviny vejce. Vejce obarvěte napůl v modrém a napůl ve žlutém barvivu. Po uschnutí připevněte pomocí lepidla oči a provázek v úrovni očí kolem dokola. Fixem dokreslete obroučky a ústa.

TIP: Dejte každému Mimoňovi jiný výraz a umístěte je všechny na jedno místo. Dekorace bude působit dynamicky.

***

8. Vosk

APumpkinAndAPrincess.com

Budete potřebovat: parafín na výrobu svíček, růžové potravinářské barvivo, ocet, malý nůž nebo lžíci, knoty, lepidlo, levandulový esenciální olej, syrová vejce

Postup: Pomocí nožíku nebo lžičky opatrně poklepejte na vejce a oloupejte ho do poloviny. Bílek se žloutkem vyhoďte nebo uchovejte na vaření, skořápku opatrně omyjte a nechte ji oschnout vzhůru nohama. Poté ji ponořte do směsice 1 hrnku vody, 1 lžíce octa a 3 až 5 kapek potravinářského barviva. Nechte vejce oschnout vzhůru nohama.

Do středu každé skořápky přilepte knoty. Rozpusťte vosk v mikrovlnné troubě a přidejte 2 až 4 kapky levandulového oleje. Skořápky umístěte do kartonových držáků nebo je upevněte jiným způsobem. Přidržte knot a opatrně vlijte vosk. Nechte jej zasychat 2 až 3 hodiny. Voilá!

TIP: Společně se sladěným držákem na vajíčko je tento svícen originálním dárkem.

***

Další tipy:

cc26bafa415c73408abd940740f7

c31cb244405c2abb7c96db9a38

d8e2e439b50f53e3c3da9cd2ce8b53f4

de9b6c374e11e03f6bf980a809d

a833f80c9394d4eefcceeb83a681a

 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články