Designér počítačů značky Apple prodává svůj dům. Má střešní zahradu i „nebeské“ schodiště

Ross Lovegrove dal počítačům od Applu jedinečný design. Takový propůjčil i svému domu v Londýně, který je nyní na prodej.
Zdroj: Homesandproperty.co.uk
Ross Lovegrove dal počítačům od Applu jedinečný design. Takový propůjčil i svému domu v Londýně, který je nyní na prodej.Sídlo renomovaného designéra má čtyři patra, včetně zahrady na střeše.Inspirativní zázemí navrhla architektka Miska Miller-Lovergrove, manželka designéra.Nemovitost v klidné čtvrti Notting Hill má rozlohu 506 m2 a stojí 12 milionů liber.+ 7 fotek+ 8 fotek

Velšan Ross Lovegrove, tvůrce designu „jablíčkových“ počítačů Apple i přehrávače Sony Walkman, prodává svůj honosný dům v Londýně. Má čtyři patra, soukromou střešní zahradu i točité schodiště, které se line z garáže až na střechu. Zájemce vyjde na 12 milionů liber.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 07. 12. 2015 08:36

Nemovitost se nachází v klidné lokalitě přestavěných stájí v londýnském Notting Hillu a vyniká jedinečnou architekturou od Misky Miller-Lovegrove, Rossovy manželky. Na ploše 506 m2 nabídne novému majiteli prvotřídní a inspirativnímu zázemí. Takové, jaké pomohlo přivést na svět designově „vymazlené“ počítače od Applu. Nebo legendární walkmany od Sony.

Domusnova.com

Po prohlédnutí fotogalerie pochopíte proč – interiér je zařízen v přísně hladkých liniích, ergonomických tvarech i v zemitých odstínech. A nešetřilo se tu pochopitelně bílou. To vše výrazně pomohlo vytříbit designérův rukopis pod hlavičkou firmy Apple.

Vestavěnou lahůdkou je pak točité, jak jinak než bílé schodiště, které evokuje popínavou exotickou rostlinu. Táhne ze suterénu až do podkroví, takže funguje coby rychlý průvodce čtyřpatrovými prostory.

Domusnova.com

V ceně je dále moderní kuchyně, tři ložnice, dvě koupelny a garáž. A díky střešní zahradě si dům oblíbí i ti, co rádi pobývají na čerstvém vzduchu. Klikněte na fotogalerii a podívejte se, kde zrodily světové designové bestsellery.

Ross Lovegrove bývá považován za průkopníka nového estetického směru v designu, který se rozvinul v 21. století. Při tvorbě čerpá z logiky a estetiky přírody klade důraz na materiál a technologie. V jeho portfoliu najdeme rozmanité prestižní značky, které se dotýkají designu, jako například Peugeot, Louis Vuitton, Hermès, Motorola nebo Japan Airlines.

Domusnova.com

Díla tohoto Velšana vystavují galerie a muzea MoMA v New Yorku, Muzeum designu v Londýně i Pompidouovo centrum v Paříži. Lovegrove si doposud za svou práci odnesl 20 ocenění – zmiňme alespoň Red Dot 2010 nebo Good Design 2006.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články