Když se královská vznešenost snoubí s Francií. Sběratelka umění proměnila dům ze 30. let ve třpytivý skvost

Turecký mramor či břidlice. „Samozvaná frankofilka“ vyvážila střízlivé množství nábytku luxusními materiály.
Zdroj: AtlantaHomesMag.com
Praktické a osobité – takové muselo být nové bydlení podnikatelky Meg Harrington, spolumajitelky galerie Huff Harrington Fine Art a obchodu s nábytkem Huff Harrington Home. Sen se jí zhmotnil s objevením tohoto domu ze 30. let v americkém městě Brookhaven.Samozvaná frankofilka, jak Harrington s oblibou upozorňuje na svou vášeň k Francii, se při rekonstrukci spojila s architektkou Lindou MacArthur a stavařem Michaelem Ladisicem. Byť se dala výsledná podoba interiéru předpokládat – francouzský venkovský styl neměl konkurenta –, finální vzhled šokoval nesmírnou elegancí.Obývák prodělal změnu od základů. Harrington se nelíbil původní strop. A protože exteriér domu připomínal estetiku nantucketské chaty, rozhodla se pro klenutý. Pozoruhodně řešené je i umístění televize. Tu lze jednoduše schovat za skříň s francouzským šroubem, když se na ni nikdo nedívá. Harrington je přesvědčená, že by neměla být středobodem obýváku.Zleva: závěsná lampa: 2 940 Kč (jediný kus!), šuplíková komoda (hnědá): 16 400 Kč (jediný kus!), TV stolek: 12 800 Kč (jediný kus!); vše Homelove.cz.+ 11 fotek+ 12 fotek

Z ošklivého káčátka v elegantní labuť. Podnikatelka Meg Harrington přeměnila venkovské stavení z třicátých let ve třpytivý skvost. Jen těžko uvěřit, že za proměnou stojí tato žena. Dům v americkém městě Brookhaven uchvacuje nesmírnou vznešeností. Jako kdyby „vyrostl“ mávnutím kouzelné hůlky.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová28. 02. 2018 14:46

Spolumajitelka galerie Huff Harrington Fine Art a obchodu s nábytkem Huff Harrington Home svůj vysněný domov objevila s manželem Scottem poté, co se jedna ze dvou dcer odstěhovala za studiem. Představou byl dům, jehož každičký centimetr čtvereční bude plně funkční a praktický.

Z toho vyplynul i počet místností – kuchyň, obývák, ložnici a krytou verandu využívají denně. „Byli jsme připraveni proměnit něco, co bude malé, efektivní a bude vyzařovat osobitost,“ řekla Meg Harrington magazínu Atlanta Homes.

Poté, co s manželem objevili kouzelnou vilku splňující všechny tři uvedené vlastnosti, přišlo na řadu přemítání, jak do ní zakomponovat slabost pro vše francouzské (Harrington se dokonce nazývá „samozvanou frankofilkou“). 

Výsledkem je prudce elegantní a plně funkční hnízdo ve stylu francouzského venkova, jež se třpytí v hutné záři denního světla. Zasněte se ve fotogalerii o pár řádek výše...

Luxusní bydlení na lodi? Utopie to není. Vstupte do dechberoucího podpalubí:

Zdroj: Atlanta Homes

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Související články

Další články