Na kterých předmětech v domácnosti si bakterie nejvíce hoví? Budete překvapeni

Taková místa byste ani nečekali a o to jsou nebezpečnější!
Zdroj: Pixabay.com
Podle deníku The Huffington Post bychom měli utěrku při pravidelném vaření měnit obden.Nezapomínejte na mrtvé buňky, tělová mléka a především vodu – to všechno na ručnících ulpívá a prometává cestičku plísním.Jen málo z nás ví, že podložky ze smyčkové tkaniny lze vyprat v pračce, dokonce i ty s pogumováním na spodní straně!Župan mnohdy působí jako deka, do které se zachumláte a přece ji neperete tak často.+ 1 fotka+ 2 fotky

Bakterie jsou všude kolem nás. Pokud si například pravidelně neumýváte ruce, stávají se přenašeči bakterií, což lze chápat vzhledem k jejich vytíženosti. U následujících 5 předmětů domácnosti bychom ale možnost nákazy nečekali – a stávají se o to nebezpečnějšími. Kde na nás zákeřní přenašeči nemocí číhají?

Eva Jeřábková
Eva Jeřábková 26. 07. 2018 13:47

1. Kuchyňské utěrky

Co je fantastické na těch papírových? Utřete a vyhodíte, takže se v nich nekumulují nečistoty. Co ale už tak fantastické není, že s nimi vytváříte zbytečný odpad, což by se vám s klasickými látkovými nestalo. S nimi se vám ale zase může stát, že umyté nádobí otřete do bakterií, plísní a mastnoty. Podle deníku The Huffington Post bychom měli utěrku při pravidelném vaření měnit obden. Ano, obden!

2. Ručníky

Utíráte se do nich po umytí rukou, takže se nemohou rychle ušpinit. Dává to smysl? Nezapomínejte na mrtvé buňky, tělová mléka a především vodu – to všechno na ručnících ulpívá a prometává cestičku plísním. Jak často ručník měnit? Poté, co jej třikrát použijete.

3. Koupelnová podložka

Děje se s ní totéž, co s ručníkem – nohy jsou sice čisté, pozor však na vlhkost, v níž se líbí bakteriím. Jen málo z nás ví, že podložky ze smyčkové tkaniny lze vyprat v pračce, dokonce i ty s pogumováním na spodní straně! Dřevěné či bambusové jednoduše očistěte víceúčelovým přípravkem a otřete dosucha.

4. Župan

Že se do něj oblečete vždy jen na pár minut? Pak ho zajisté nemusíte prát denně. Ale vzpomeňte si, zdali se těch pět minut (zvlášť o víkendu) neprotáhlo na polovinu dne. A kdy jste ho naposledy prali… Zrazuje vás paměť?

Župan mnohdy působí jako deka, do které se zachumláte a přece ji neperete tak často. Jenže na rozdíl od deky přichází župan do přímého kontaktu s kůží. Nejenže tak přejímá mrtvé kožní buňky i tělní tekutiny, pokud v něm například vaříte nebo jíte, mohou nasakovat další nečistoty a pachy. Tak šup s ním do pračky.

5. Polštáře

Vaši pračku spatřily možná jednou, nanejvýš dvakrát, hádáme správně? Přitom většinu z nich lze zase bezpečně prohnat v pračce. To je více než vhodné vzhledem k tomu, že se v nich usazují prachoví roztoči. Mimochodem – říkáte si, co jsou zač ty hnědé skvrny? Ano, to jsou vaše sliny...  

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články