Originální kytice se zeleninou: Vyzdobte si domov neotřelou velikonoční dekorací

Květiny v kombinaci se zeleninou vypadají dokonale
Zdroj: Pinterest
Jarní květiny jsou pestré a krásnéNarcisy jsou žlutou ozdobou jaraKvětiny v kombinaci se zeleninou vypadají dokonaleTaková kytice pro nemocného+ 6 fotek+ 7 fotek

Za pár dní jsou tu Velikonoce a vy jistě přemýšlíte, jak vyzdobit svůj byt, aby působil jarně, svěže a slavnostně. Existuje spousta dekorativních předmětů, které pomohou vašemu domovu naladit atmosféru a jedním z nich jsou jarní květiny. Vázy plné tulipánů a narcisů rozzáří každou místnost!

Petra Járková
Petra Járková 17. 04. 2019 14:00

Letos na to však pojďte jinak!

Zapomeňte na klasiku, kdy nastrkáte květiny do vázy a tím to končí. Tyhle jarní krásky si totiž zaslouží mnohem více péče. Vytvořte si proto originální, barevnou a stylovou jarní kytici, která rozzáří váš velikonoční stůl.

Originalita se cení

Pokud jsou pro vás klasické jarní kytice už nudné, nakombinujte je třeba se zeleninou. Ideální je mrkev, kapusta nebo třeba jarní cibulka. Možná se vám to nezdá, ale až uvidíte, jak skvěle vypadají tulipány v kombinaci s jarní cibulkou nebo narcisy uprostřed kapusty, snadno podlehnete.

Co budete potřebovat?

Na farmářském trhu nebo v osvědčeném květinářství si kupte čerstvé narcisy a tulipány, košatou krásnou kapustu, svazek svěží jarní cibulky a svazek mrkve s krásně zelenou natí. Dále budete potřebovat aranžovací hmotu Oasis, nůž a vázy.

Jak na to?

U mrkve i jarní cibulky je to jednoduché. Rozprostřete je hustě po obvodu průhledné vázy, doprostřed dejte hmotu Oasis a do ní zapíchejte květiny.

U kapusty na to jděte trochu jinak

Otevřete svrchní listy kapusty a do středu vyřízněte nožem otvor velký tak, aby vám do něj šel snadno umístit obdélník hmoty Oasis, který si z hmoty vyříznete. Obdélník z hmoty umístěte do otvoru v kapustě a připravte si květiny. Těm pak zkracujte stonky na požadované velikosti a zapichujte do hmoty. Následně zalijte. Listy upravte tak, aby hmota nebyla vidět.

Výsledný efekt

Wow! Absolutně originální jarní kytice, která mluví za vše. Navíc si její přípravou můžete příjemně zkrátit čas s dětmi. Vytvořit si svoji vlastní kytičku jim jistě udělá radost.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články