Velikonoční veletrh s prodejní výstavou orchidejí: Skvělý důvod, proč se vypravit do Drážďan

V rámci jarního veletrhu se koná jedna z největších a nejkrásnějších mezinárodních výstav orchidejí v Evropě
Zdroj: Foto © MESSE DRESDEN, Daniel Gammert
Chybět nebudou ani ukázky tradičních řemeselVybírat zde samozřejmě budete moci i ze široké nabídky tradičného velikonočního zbožíNa výstavišti bude zastoupeno na 350 vystavovatelů, kteří předvedou pestrou škálu nabídek pro zahrádkáře od pěstování okrasných květin a léčivých bylin až po kultivaci ovoce a zeleninyPro děti jsou tu připravené výtvarné dílny+ 9 fotek+ 10 fotek

Jarní dekorace, květiny, zdravé přírodní produkty, potřeby pro zahrádkáře… A také neuvěřitelných 20 000 orchidejí všech velikostí, tvarů a barev. To vše vás čeká už koncem příštího týdne jen kousek jízdy od hranic, na jarním zahrádkářském veletrhu DRESDNER OSTERN v Drážďanech, který rozhodně stojí za návštěvu.

Lenka Chvostová
Lenka Chvostová 23. března 2019

Největší a nejoblíbenější veletrh v Drážďanech otevře letos své brány již pošestadvacáté a návštěvníci tu mohou pod jednou střechou získat nejen užitečné rady, ale i nakoupit spoustu nezbytných dekorací a dalších věcí. Na výstavišti bude zastoupeno na 350 vystavovatelů, kteří předvedou pestrou škálu nabídek pro zahrádkáře od pěstování okrasných květin, bylinek a léčivých bylin až po kultivaci ovoce a zeleniny. Chybět nebudou ani hospodářská zvířata a ukázka řemesel. Díky rozmanitosti je veletrh zážitkem zahradnických nadšenců všech věkový kategorií, kteří se mohou dozvědět zajímavá fakta, ochutnat zdravé přírodní produkty nebo si něco vyrobit.

Mezinárodní prodejní výstava orchidejí

V rámci jarního veletrhu se koná jedna z největších a nejkrásnějších mezinárodních výstav orchidejí v Evropě. Pěstitelé ze čtyř kontinentů vytvoří v hale 1 fascinující přehlídku 20 000 rostlin a 100 000 květů. Výstava je prodejní.

V pátek 29. března se mohou návštěvníci zdržet až do nočních hodin a vychutnat si speciální večerní atmosféru v rámci Noci orchidejí »NACHT der ORCHIDEEN« a užít okamžik, kdy je na výstavě komornější atmosféra. Velkolepě osvětlené stojany zvou na procházku do exotického prostředí. Pěstitelé orchidejí zároveň názorně předvedou, jak o tyto rostliny pečovat. Vstupenky na Noc orchidejí jsou k dispozici jak v předprodeji, tak přímo na místě u pokladny.

Velikonmoce se slaví všude jinak
Mohlo by Vás zajímat:

Jak se slaví Velikonoce ve světě aneb jiný kraj jiný mrav

Květinářské mistrovství a doprovodný program

Veletrh i výstava nabídnou pestrý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na soutěž saských květinářů v rámci Saského floristického mistrovství. Členové odborného svazu Německých floristů budou po celou dobu veletrhu vázat čerstvé květiny přímo před očima návštěvníků a tvořit nádherné kytice. Ty nejlepší z nich budou v neděli 31. března od 15 hodin vydraženy.

Na pódiu v hale 4 se bude odvíjet zábavní program s divadlem pro děti a různými vystoupeními. Pro děti jsou tu výtvarné dílny a veletrh navštíví i velikonoční zajíček. Již ve čtvrtek 28. 3. 2019 v 11 hodin proběhne v hale 1 křest nového druhu orchidejí. Jejich kmotrem se stane oblíbený německý popový zpěvák Christian Lais. Následovat bude zpěvákův 45minutový koncert a autogramiáda. V pátek 29. 3. 2019 ve 14 hodin vystoupí na podiu v hale 1 další popová hvězda, zpěvák Anthony Weihs.

Pod heslem „Erlebniswelt Kleingarten“ (Zahrádkářský svět plný zážitků) předvádí městské sdružení Dresdner Gartenfreunde e. V. souvislosti mezi utvářením zahrady a pěstováním ovoce a zeleniny, léčivých rostlin a koření, mezi odpočinkem a zahradničením a vším okolo.

Hlavní informace

KDY: čtvrtek až neděle 28.–31. 3. 2019 10–18 h
Noc orchidejí  pátek 29. 3. 2019 19–23 h

KDE: výstaviště Messe Dresden, Messering 6, 01067 Dresden

VSTUPNÉ:  základní 9 €, děti od 7-14 let 4 €, děti do 6 let zdarma, rodinná vstupenka (2 dospělí a až 2 děti do 14 let) 20 €, single rodinná vstupenka (1 dospělý a až 2 děti do 14 let) 12 €, vstupenka na Noc Orchidejí v pátek 19-23 h stojí 12 €/10 €, děti od 7 do 14 let 7 €

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Miluška Voborníková (73) o celoživotní lásce s Petrem Spáleným, čtyřleté vnučce a urputných fanoušcích

Další články