Ponožky ve svačinovém sáčku a dárky na stropě. Známe ty nejúžasnější tipy na balení dárků

20. listopadu 2016
MyDomaine.com
MyDomaine.com

Nezáleží na tom, zdali se v uvnitř schovávají luxusní hodinky nebo ponožky. V atraktivní dar proměníte každý předmět, pokud jej zahalíte do efektního kabátu. Ano, i obávaného „měkkouše“! Inspirujte se 7 okouzlujícími způsoby balení dárků od světových blogerek.

1. Pozlacené cedulky

MyDomaine.com

Nadepsat dárky fixem je ten nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak si pojistit, že si k němu obdarovaný najde cestu. Pokud se ale máme rozhodnout, zda za pár vteřin otevřít fixu, nebo během minuty zapnout tiskárnu a vytvořit tyto nádherné cedulky, neváháme.

Nadepište si je v textovém editoru (Microsoft Word, OpenOffice Writer, WordPad aj.) a vytiskněte je na tvrdší papír. Aby získaly luxusní punc, přetřete spodní část zlatou temperou. Kartičky můžete rovněž jednoduše vystřihnout ze čtvrtky a nadepsat ručně. Pokud ale váš rukopis připomíná ten prvňákův, svěřte tento úkol raději technologiím.

***

2. Pocákaný balicí papír

MyDomaine.com

Obyčejný hnědý balicí papír zbývá ve stojanu v obchodě zpravidla jako poslední. Nemá cenu si nic namlouvat – na pohled vypadá ošklivě. Pokud jej ale umístíte v blízkosti vašeho dítěte, které si maluje a cáká všude kolem, získáte jeden z nejstylovějších kabátů pro vaše dárky.

Myšleno samozřejmě trochu v nadsázce, princip ale zůstává stejný. Naberte na štětec oblíbenou barvu a začněte řádit. Až motiv zaschne, připíchněte mašli a podsuňte pod ni snítky rozmarýnu. Jednoduchou romantikou okouzlíte víc než kýčovitými obřími stuhami.

***

3. Rozmarýnové věnce

MyDomaine.com

Ano, letošní trendy v balicích technikách voní po rozmarýnu. Umotejte ze snítek věneček a položte ho na dárek tak, aby rámoval štítek se jménem (vyrobit jej můžete jako „pozlacené“ cedulky viz výše). Oviňte dekorativní provázek kolem věnečku a veďte jej pod dárkem na protilehlou stranu. Tam ho opět omotejte kolem věnce a udělejte malý uzlík. Takto zabaleným dárkem potěšíte obdarovaného hned dvakrát.

***

4. Papír s omyvatelnou tabulkou

MyDomaine.com

U nás se zatím neprodává, ve světě už ale zažívá boom. Univerzální hnědý papír s tabulkou ušetří hromady odpadu po Štědrém večeru a lze ho používat opakovaně. Skvělou alternativou je tabulový balicí papír, který seženete i u nás. Dá se na něj psát křídou, motiv papíru si tak můžete vytvořit sami.

***

5. Potištěné svačinové sáčky

MyDomaine.com

Sáčky na svačinu končí bezprostředně po konzumaci jejich obsahu v koši. Skuteční nadšenci do ochrany životního prostředí je ale narovnají, uhladí a složí. Využijí je totiž v závěru kalendářního roku. Neostýchejte se a zkuste to taky. Polepíte-li je samolepkami se zimními motivy nebo pokreslíte-li je temperou či fixem, získáte překrásnou a překvapivou alternativu k balicímu papíru.

***

6. Mašle s kouskem přírody

MyDomaine.com

Přírodní zeleň neobyčejně prozáří jakkoliv zabalený dárek. Živou dekorací navíc symbolicky dáte blízkým najevo, že jste na Štědrý den s nimi, přestože fyzicky nemůžete být. Podsuňte pod mašle čerstvý rozmarýn, větvičky jedle, buxusu – cokoliv, co vás napadne.

***

7. Dárek se vzpomínkou

MyDomaine.com

Společné chvíle jsou o Vánocích jedny z nejvzácnějších v celém roce. Vzpomínky a historky z dob minulých proto často bývají neodmyslitelnou součástí. Posuňte tyto okamžiky na další úroveň! Opatřete každý dárek fotografií, která zachycuje společné zážitky. Vánoce tak získají intimnější atmosféru. Nebo se při rozbalování dárků nasmějete. Záleží jen na tom, jakou vzpomínku vyberete.

***

8. Okradený stromeček

Apartment34.com

Až se žádný člen rodiny nebude dívat, čapněte ze stromku menší ozdobu a přivažte ji k mašli. Vaše dárky budou vypadat jako od nejluxusnější balicí služby. Připojit můžete i peříčka, korále, třepení nebo řetězy ze stromečku. Jen neprozraďte, že jsme vás k tomu navedli my.

***

Extra tip: Létající překvapení

Pinterest.com

Nechte vaše blízké, ať si pro dárky vyskočí! Přivažte lehčí dárky k nafouknutým balonkům a sledujte tu dětskou radost, až je budou sundavat. Vězte, že na tyto Vánoce jen tak nezapomenou.

Zavří­t reklamu