Zvířecí kamarád dokáže zázraky. Jakého mazlíčka pořídit dítěti?

8. dubna 2018 Lucie Trávníčková
Pixabay
Pixabay

Pořídit dítěti zvířátko není jednoduché rozhodnutí, ale pokud se k tomu skutečně rozhoupáte, nebudete litovat. Němá tvář dokáže zázraky. Vaše dítko zabaví a vytvoří doma nezapomenutelnou atmosféru. A jaké že zvířátko si pustit do bytu?

Křeček

Pokud bydlíte v malém bytě a jste zaměstnána 24/7, je křeček ideálním řešením. Je to velmi nenáročné stvoření, které není potřeba často opečovávat. Stačí mu jednou týdně vyměnit podestýlku a nezapomenout mu dávat pravidelně vodu.

Pes

Pes bude věrný přítel celé rodiny. Má v povaze být oddaný. Péče o něj je však obtížná, takže pokud je vaše práce náročná a nemáte dostatek času, psa si nepořizujte. Jen by trpěl sám doma.

Morče

Další z řad hlodavců je morče. Je stejně nenáročné jako křeček, jen potřebuje jen o něco více pohybu. Je také o něco hlasitější a při vyžadování pozornosti píská.

Pavouk

Chovat pavouka můžete za předpokladu, že se jej vaše děti nebudou bát. Je bezesporu možné, že si k němu děti vybudují vztah. Ve zverimexu pro něj naleznete speciální krmivo.

Rybičky

Chovat rybičky je pro vás ta nejjednodušší varianta. Voda v akváriu se čistí jednou za čas a vydrží samy doma, když jedete na dovolenou. Druhy můžete zvolit různě barevné.