Céline Dion předvedla, jak je na tom aktuálně s hlasem: Výsledek rozplakal fanoušky i zpěvačku samotnou

Céline Dion předvedla, jak je na tom aktuálně s hlasem: Výsledek rozplakal fanoušky i zpěvačku samotnou
Zdroj: Profimedia
Céline Dion připravila s režisérkou Irene Taylor (obě na snímku) dokument o svém životě. Fanouškům se v něm duševně zcela odhaluje.Kromě boje se zákeřnou nemocí zvanou stiff person syndrom se zpěvačka v dokumentu podělí o své soukromí i budování fenomenální kariéry.V jeden moment Céline Dion předvádí, jak aktuálně funguje její hlas. Výsledek ji přinutí k pláči.Přestože Céline není schopná zpívat, od konce loňského roku se zdá, že se jí alespoň povedlo zastavit postup nemoci.+ 1 fotka+ 2 fotky

Těžko si představit pro zpěváka bolestnější situaci, než že přijde o hlas. A právě tím si momentálně prochází Céline Dion (56), pěnice s nadáním od pánaboha, které se potýká s příznaky neléčitelného neurologického onemocnění zvaného stiff person syndrom. Podrobnosti svého vyčerpávajícího boje se zákeřnou chorobou emotivně vylíčila v novém dokumentu I Am: Céline Dion.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 19. 06. 2024 11:30

Prvních příznaků zákeřné nemoci, která se projevuje bolestivými svalovými spasmy a křečemi, si Céline podle svých slov všimla před 17 lety. Po koncertě jako každý den vstala, dala si snídani a začal jí selhávat hlas. "Vyděsilo mě to. Ráno po koncertě mívá každý zpěvák obvykle hlas o půl tónu nižší, a ten můj najednou vyskočil výš. Netušila jsem, co s tím," vybavuje si Céline, obdařená mimořádným pětioktávovým mezzosopránem.

Céline Dion už nedokáže zpívat

Tehdy ji to sice zaskočilo, ale brzy by na nepříjemnou epizodu zapomněla, kdyby si nezačala všímat dalších zvláštních fyzických příznaků. A to nejen problémů s hlasem, ale i svaly a celkovou pohybovou koordinací. Zdrcující diagnózu stiff person syndrom si nicméně máma tří dětí vyslechla až předloni.

Tím odstartoval její tuhý boj o zachování pokud možno normálního života. "Dostala jsem se do fáze, kdy jsem nemohla chodit. Neudržela jsem rovnováhu a trpěla velkými bolestmi," poukázala interpretka hitu My Heart Will Go On. To nejcennější, hlas, se jí ale zatím do pořádku dát nepovedlo. A už možná nikdy nepovede. Vzdor tomu, že od Céline by se mohl stran odvahy a odhodlání učit každý z nás. "Nemohu už pořádně používat hlas," přiznala v slzách Irene Taylor, režisérce dokumentu. "Hudba mi strašně moc chybí. A samozřejmě také lidé. Moc mi chybí..."

Při pokusu o zpěv selhává Céline Dion hlas

Viditelně dojatá Céline Dion se pak pokusila přímo před kamerou zazpívat, aby všichni jasně viděli, co nemoc provedla s jejím hlasem. Ten se jí při pokusu o zpěv zlomil do chrapotu a zpěvačka se rozbrečela. "Když zkouším dýchat, plíce jsou v pořádku. Brání mi v tom ale svaly, které je obepínají. To je stiff person syndrom," poukázala Céline. "Když začnu zpívat, stane se tohle. Je pro mě nesmírně těžké vám to takhle ukázat."

Velmi osobní a otevřený dokument I Am: Céline Dion spatří světlo světa 25. června. Podle zpěvačky jde o jakýsi "milostný dopis" fanouškům, zároveň v něm mapuje svou fenomenální kariéru a nabízí pohled na svůj boj se zákeřnou nemocí.

Zdroje informací:
I Am: Céline Dion
Independent.co.uk

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články