Céline Dion úspěšně bojuje s těžkou nemocí: Dřu pětkrát týdně, abych tu s vámi byla

Céline Dion bojuje se stiff person syndromem: Dřu pětkrát týdně, abych tu s vámi byla
Zdroj: Profimedia
Zpěvačka Céline Dion předloni v prosinci oznámila, že onemocněla vzácným stiff person syndrom, v jehož důsledku trpí bolestivými spasmy a křečemi.Po roce a půl, kdy se držela v ústraní a spekulovalo se o nejhorším, se Céline Dion začala objevovat na veřejnosti a letos v únoru pak předávala cenu Grammy zpěvačce Taylor Swift. Na pódium si přitom vzala kabát od Valentina, prý proto, že se tak cítila jistější a chtěla se i trošku skrývat před dotěrnými zraky.Céline Dion je rozená bojovnice, která se nevzdává ani ve chvíli, kdy trpí nevyléčitelným onemocněním. Podle svých slov dře pětkrát týdně jako vrcholový sportovec, aby postup choroby zastavila......a mohla si splnit některé své sny. Už nemluví o návratu ke zpívání, ale o tom, že by chtěla ještě jednou vidět Eiffelovku.+ 1 fotka+ 2 fotky

Co se ještě loni koncem roku zdálo jako nemožné, je tu. Zpěvačka Céline Dion (56), která se potýká s nevyléčitelným stiff person syndromem, se pomalu, ale jistě vrací do veřejného života. Přesto předčasně nejásá. "Nejsem si jistá, jestli ještě někdy budu zpívat, ale nechci jen nečinně přihlížet, jak se věci vyvinou," prozradila v exkluzivním rozhovoru pro francouzskou mutaci magazínu Vogue, jehož obálku zdobí.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 23. 04. 2024 15:30

Kanadská pěnice, která bojuje s vážným autoimunitním onemocněním minimálně od roku 2022, nesnila od diagnózy o ničem jiném, než že se jednou vrátí na pódium. Jenže její soupeř je daleko silnější, než si myslela. Nemoc jí dává natolik zabrat, že se spekulovalo o tom, že se Céline možná ani nedožije loňských Vánoc.

Nemůžu říct, kdy budu zpívat, tělo si řekne, tvrdí Dion

Jenže interpretka hitu My Heart Will Go On jako už tolikrát v minulosti ukázala, že se jen tak něčeho nezalekne. Koncem minulého roku se postupně začala objevovat na veřejnosti, a v únoru dokonce předávala cenu Grammy kolegyni Taylor Swift (34). Nyní se Céline rozhodla jít znovu s kůží na trh a nejenže natáčí dokument o svém životě a boji s nemocí I Am: Céline Dion, ale také poskytla rozhovor magazínu Vogue.

Přiznala v něm mimo jiné, že její návrat ke zpívání už není tak jistý, jak si dříve myslela. "Na tuhle otázku vám nedokážu odpovědět. Čtyři roky jsem si říkala, že to nedám, pak že to zvládnu, pak zase že ne," přiznala Céline. "Věci se mají tak, že vám teď nemůžu říct: 'Za čtyři měsíce budu zpívat.' Protože to nevím. Tělo si samo řekne. Na druhé straně nehodlám jen nečinně přihlížet tomu, jak se situace vyvine," dodala s typickým zápalem bojovnice.

Céline Dion dře pětkrát týdně jako vrcholový sportovec

Stiff person syndrom (SPS), tedy jakási nemoc ztuhlé osoby, se projevuje nekontrolovatelnými spasmy a křečemi všech svalů v těle. Má tak zásadní vliv na motorické funkce a pohyb jako takový. Proto je návrat ke koncertování pro zpěvačku možná až nedosažitelnou výzvou. "Je psychicky nesmírně náročné žít ze dne na den. Makám na sobě a zítřek může být ještě náročnější," připustila zpěvačka, jež je celý život nesmírně disciplinovaná, což se projevuje i v jejím boji s nemocí. "Jedna věc mě ale nikdy neopustí, a to vůle bojovat. To nasazení, ten sen, to odhodlání."

Céline dře pětkrát týdně doslova jako kůň. A to nejen na fyzičce, ale také hlasivkách. "Pracuji na prstech u nohou, kolenou, lýtkách, prstech na rukou, zpěvu, hlasu," vylíčila.

Mým snem je ještě jednou vidět Eiffelovku, přiznala Céline

A to není zdaleka všechno, co k životu potřebuje. Do pořádku si po oznámení diagnózy musela dát hlavně psychiku. "Na začátku jsem se asi jako všichni ptala: 'Proč zrovna já? Jak se to stalo? Co mám dělat? Je to moje chyba?' Jenže pak jsem přišla na to, že život vám žádné odpovědi nenabídne. Musíte ho prostě jen žít. Dostala jsem tuto nemoc z nějakého neznámého důvodu," krčí rameny.

Na výběr tak měla jediné, buď to zabalit, nebo začít bojovat. Rozhodla se pro to druhé. "Rozhodla jsem se trénovat jako vrcholový sportovec s tím nejlepším lékařským týmem po ruce, abych si udržela sílu potřebnou pro splnění svých snů. Třeba bych ještě jednou chtěla vidět Eiffelovku," uzavřela Céline Dion.

Zdroje informací:
Vogue France
Hallomagazine.com
People.com

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články