10 webů, na kterých seženete ubytování ve světě zadarmo

Neplaťte za předražené ubytování v hotelu. Níže najdete tipy na webové stránky, kde seženete pokoj zadarmo.
Zdroj: TheGuardian.com

Peníze nemusí být překážkou v cestování. Podstatnou část úspor ušetříte na ubytování, pokud přespíte u někoho na gauči, nebo si s ním na pár dní vyměníte byt. Zadarmo. Na těchto 10 portálech seženete ubytování za hubičku nebo drobný poplatek.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 01. 02. 2018 20:23

Homestay

Tento server se pyšní databází o více než 150 000 možnostech ubytování. Ty ale mají jedno společné – prostředí domova. Lidé z více než 150 zemí prostřednictvím tohoto webu otevírají dveře do svých bytů a domů. Díky místním hostitelům navíc poznáte zdejší kulturu zevnitř. Ostatně jak se na webu píše: „Naši hostitelé mění město v kulturu, čas v zážitek a cizince v přátele.“

Homestay.com

TheGuardian.com

***

Couchsurfing

Největší internetová služba bezplatného ubytování umí nejen batůžkáři připravit pořádný i pohodlný zážitek. Ozkoušeli jsme to na vlastní kůži.

Sethan, hostitel indického původu, nás v německém Mnichově vyzvedl na předem domluveném místě a ubytoval ve svém pokoji na studentské koleji (ty jsou v Mnichově na naše poměry téměř luxusní). Předem pro nás dokonce namaloval plánek, jak se kam dostat. Přitom nám nezapomněl uvařit večeři a ráno nachystat snídani.

Ubytování na této síti nabízí kolem 400 000 lidí. Ne vždy se tu ale podaří sehnat vlastní pokoj či spaní na posteli. Nepovažujeme to ale za nevýhodu – jednak gauč zdarma nikde neseženete, jednak proniknete pod slupku místní kultury.

Couchsurfing.com

***

Love Home Swap

Nelíbí se vám představa spaní na gauči? Zvolte regulérní domov pro sebe na serveru Love Home Swap. Vybrat si můžete až ze 75 000 typů.

Postup je jednoduchý: najděte si vysněný přechodný domov a ověřte si dle kalendáře webu, jestli bude v požadované dny volný. Nyní máte dvě možnosti – buď si ho po vzájemné domluvě vyměňte za ten váš, nebo zvolte jedno z prázdných bydlení prostřednictvím aplikace Swap Points.

Oproti Couchsurfingu nabízí Love Home Swap větší pohodlí. Užívat jej ale můžete zdarma jen 14 dní. Poté si budete muset zaplatit roční členství v přepočtu za 5 400 korun. V celkovém propočtu je to ale pořád výhodné.

Lovehomeswap.com

TheGuardian.com

***

Home Exchange

Tato služba už má za sebou více než milion celosvětových výměn domovů! A to začínala v roce 1992 jako tištěná kniha. Home Exchange se podobá Love Home Swap – nabízí více než 65 000 ubytování a stačí si domluvit výměnu domovů přes interní chat.

Homeexchange.com

***

Bedycasa

Bedycasa vyrostla do úspěšné internetové ubytovací služby z blogu. Vedla jej Francouzka Magali Boisseau Becerril za účelem nabídnout cestovatelům autentičtější a ekonomicky výhodnější bydlení.

Dnes je v něm zaregistrováno na 260 000 lidí. Síla Bedycasy tkví především v rozmanitosti ubytovacích zařízení, od pokojů a farem až po marocké domy nebo paláce s vnitřními zahradami.

Bedycasa.com

TheGuardian.com

***

Airbnb

Deník The Guardian o Airbnb píše jako o revoluční službě, která změnila způsob cestování milionů lidí. Od založení v roce 2008 využilo ubytování skrze tento portál více než 60 milionů lidí ze 190 zemí. Pokud se zaregistrujete, budete si moct vybrat jeden z 2 000 000 přechodných domovů. Nebo své bydlení pronajmout.

Důvěryhodnost ubytování lze ověřit uživatelskými recenzemi, příspěvky ubytovaných na sociálních sítích nebo přímo od zdroje přes soukromý chatovací systém. Cenu si stanovuje hostitel.

Airbnb.co.uk

***

Culture Go Go

To největší dobrodružství zažijete, pokud se necháte zlákat ubytováním na Culture Go Go. Učitelé angličtiny Francesca Luke a Tim Arnaudy z Velké Británie ho založili pro ty, kteří chtějí cestovat s místními a ti si přitom touží procvičit angličtinu.

Ubytování je zdarma včetně stravy. Jediné, co si budete muset zaplatit, je členský poplatek. Ten se pohybuje v přepočtu mezi 110 a 480 korunami v závislost na tom, jak dlouho chcete službu Culture Go Go využívat. Uhrazením registrace si ale připlatíte i větší zážitky – služba vás propojí s lidmi, kteří cestují stejným směrem jako vy.

Culturegogo.com

TheGuardian.com

***

Wwoof

Přestože se psí citoslovce píší anglicky „woof“, nemá to s těmito tvory nic společného. Ve skutečnosti jde o dobročinný spolek podporující svými aktivity ekologické zemědělství.

Založen byl v 70. letech ve Velké Británii, aby šířil osvětu v oblastech bio zemědělství a ekologického způsobu života. V současnosti je v něm přihlášeno kolem 50 nadšenců. Ti nabízejí ubytování, stravu a zkušenosti výměnou za pomoc při každodenních úkonech.

Wwoof sdružuje pracovníky z nejrůznějších oblastí ekologického zemědělství, ať už to jsou obnovitelné zdroje, výroba sýrů, chovatelství včel nebo pěstování zeleniny. Po uhrazení ročního poplatku ve výši 744 korun si zájemce bude moct vybrat z rozmanitých typů ubytování. Je libo zahrádku, drobnou farmu? Nebo pivovar či vzdělávací centrum?

Wwoof.net

***

Homestayin

Tato služba je obdobou firmy Couchsurfing. Hostitelé z více než 1200 měst 86 zemí světa půjčují svůj pokoj nebo lože tomu, kdo do jejich rodné země zavítá. Společnost byla založena před třemi lety v jihokorejském Soulu. Asiaté tuto službu využívají nejčastěji, ovšem není důvod, proč ji nevyzkoušet i s krví Evropana. Volný „bejvák“ zde seženete především ve Velké Británii, USA, Kanadě a dalších anglofonních zemích.

Homestayin.com

TheGuardian.com

***

Casa Particular

Otevírat své domovy turistům bylo na Kubě běžné odjakživa. Během roku si tak přišli na pěkný přivýdělek. Ovšem jen do expanze výše zmíněných ubytovacích služeb. Organizace Casa Particular vznikla spojením několika rodin, aby nabídly své domovy k pronájmu online cestou. A poptávající při této volbě neprohloupí. Dostanou ten nejautentičtější zážitek, jaký může být.

Casaparticularcuba.org

Leona Machálková touží po nové lásce: O deset let mladšího bych zvládla, chci ještě něco zažít

Leona Machálková touží po nové lásce: O deset let mladšího bych zvládla, chci ještě něco zažít

Související články

Další články