9 nejlepších hotelů pro lyžující rodiny, které zabaví děti tak, že o nich nebudou rodiče vědět

V hotelu Les Fermes de Marie čeká na děti vlastní personál.
Zdroj: Cntraveller.com

Jak se pozná dobré lyžařské středisko pro rodiny? Zajistí, že o svých dětech nebudete vědět. Nejlepší hotely pro lyžující rodiny vezmou děti do zoo, nebo jim přichystají večeři v iglú. Tady je 9 favoritů!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 11. 01. 2016 19:10

Les Fermes de Marie, Megève, Francie

Cntraveller.com

Tento luxusní pětihvězdičkový hotel v komplexu devíti horských chat nabízí kompromis velmi výhodný jak pro děti, tak pro rodiče. Ratolesti si v dětské vesničce (the Hameau des Enfants) zahrají na pány svého revíru díky vlastnímu „služebnictvu“.  To je vyškolené v jevištním umění, pečení nebo různých sportech. Nechybí ani dětský concierge, koordinátor aktivit, či jídelna se speciální kuchařkou pro děti.

Zatímco si potomci budou užívat svých pár minut nezávislosti, mohou jejich rodiče s klidnou myslí zavítat do jedné z šesti restaurací, kuchařské školy, krytého bazénu nebo na masáž do místních lázní.

www.fermesdemarie.com

***

Rosa Alpina, Dolomity, Itálie

Cntraveller.com

Je otázkou, kolik času stráví děti na sjezdovkách, když jim tento hotel poskytne komfort podobný Kevinovu ve filmu Sám doma a bohatý.

V pětihvězdičkovém hotelu si najdou cestu ke krytému bazénu s výhledem do zahrady. Hladové pupky uspokojí v michelinské restauraci nebo neformální pizzerii, kde dostanou i šťavnaté grilované maso a čokoládové suflé. A jistě neminou ani dveře do tělocvičny.

Koho by ale nezmohlo takové vytížení? Kvalitní siestu nabídne tematicky zařízený pokoj se stylovým obývákem, vzácnými tkaninami i balkonem.

Než toto všechno děti vyzkouší, zabere to řádnou chvíli času. Hotel Rosa Alpina ale umí zabavit i rodiče. K dispozici je tu golfové hřiště, lezení po skalách nebo sauna.

www.rosalpina.it

***

Rocks Resort, Laax, Švýcarsko

Cntraveller.com

Hotel Rocks Resort plní ratolestem vše, co jim na očích vidí, sedm dní v týdnu. Vezme je do malé dětské zoo, na trampolíny, slackliny, tříkilometrovou sjezdovku pro sáňkaře nebo do hvězdárny. Pro děti do 4 let je tu i sněhová školka.

Řádné vyblbnutí ale stojí něco energie. A tu je třeba doplnit. Hladové krky utiší burgery, paniny i pizza, starší ročníky si najdou to své ve vínovém či tapas baru.

www.rocksresort.com

***

Le Yule, Val d'Isère, Francie

Cntraveller.com

Ukňourané unavené děti jsou na cestách pro rodiče noční můrou. Ve zbrusu novém hotelu Le Yule se jí ale úspěšně vyhnou.

Sjezdovka vybavená sedačkovou lanovkou se od něj nachází coby sněhovou koulí dohodil, stejně jako ta pro předškoláky. Pětipatrový hotel se 41 pokoji nadchne svým hravým skandinávským stylem i velkými balkony. A milovníky sýrů speciálním sýrovým koutkem.

www.leyule.fr

***

El Lodge, Sierra Nevada, Španělsko

Cntraveller.com

Jen dvě hodiny od Málagy, nejlidnatějšího města Andalusie, se nachází čerstvě zrekonstruovaný hotel El Lodge. Ten v roce 2013 zdevastoval požár, nyní je ale zpět ve hře.

Uvnitř horské chaty, zařízené ve finském stylu, se do zorného pole jako první dostanou kravské kůže. Vně budovy zase vířivky, prázdné svahy i restaurace nabízející tapas či sangriu. A na děti jistě zabere hrací místnost.

www.ellodge.com

***

Tschuggen Grand, Arosa, Švýcarsko

Cntraveller.com

Až spatříte wellness centrum hotelu Tschuggen Grand, zatoužíte se do švýcarské Arosy vypravit bez ohledu na to, jestli máte děti.

Designér Mario Botaa jej „vymodeloval“ tak, že připomíná rybářské loďky zapíchnuté vertikálně do písku. Vše ostatní, včetně soukromé lanovky Tschuggen Express, je pak příjemným bonusem.

V areálu s 10 červenými a černými sjezdovkami najdete vyžití i pro nejmenší. Postavit si mohou sněhuláka na balkoně, pohrát si ve specializovaném centru nebo povečeřet fondue na kožešině v iglú. Právě tuto kratochvíli je ale nutné včas rezervovat!

www.tschuggen.ch

***

Portetta, Courchevel, Francie

Cntraveller.com

Francouzský hotel Portetta zaměstnává anglické chůvy, které dokážou vaše děti „zmizet“. Vy si pak budete moct užít nerušený relax v jednom z 44 luxusních pokojů či loftů. Nebo si dopřát romantickou večeři s chody francouzské tradiční i moderní kuchyně. Vinný lístek je sestaven génii mezi sommeliéry. Zkrátka Francie par excellence!

www.portetta.com

***

L'Alpaga, Megève, Francie

Cntraveller.com

Romantiku mezi vrcholky hor nabízí L'Alpaga zejména v jasných dnech, kdy je hlavní budova zalitá sluncem. Zvrhlejší, ale o to vzrušivější tvář hotelu poznají dospělí po západu slunce. V přízemí na ně totiž čekají lázně s tlumenými světly…

Ale co zvědavé děti? O ty se postarají chůvy v dětském klubu. A rodičovské „techtle mechtle“ jim budou při sáňkování na akrových zahradách již úplně ukradené.

www.alpaga.com

***

Hotel Vanessa, Verbier, Švýcarsko

Cntraveller.com

Horolezectví, bazény, trhy kluziště, lázně, lyžařské školy pro batolata i puberťáky, bary – hotel Vanessa je říší zážitků pro děti i dospělé. Spálené kalorie lze doplnit v restauraci servírující pestrou škálu laskomin, od tatarských bifteků přes telecí řízky po čínské fondue. Hodiny spánku scházející po dlouhé noci v baru zase doženete v jednom z 57 pokojů.

Pokud plánujete dovolenou rozjet na maximum, ubytujte děti v pokoji pro juniory. Nejenže budou mít balkon pro sebe a postel šitou na míru, ale nebudou jízlivě komentovat vaše alkoholové výpary.

www.hotelvanessa.ch

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články