9 ostrovů, které si můžete pronajmout jen a jen pro sebe od 3 000 Kč za noc

Na ostrově Hideaway Craye budete spolu s jeho majiteli jedinými živáčky.
Zdroj: Telegraph.co.uk

Stát se majitelem ostrova? Proč ne, pokud máte pár milionů v kapse. Pro většinu z nás je ale bohužel tato realita na hony vzdálená. I když… Airbnb, web zprostředkovávající ubytování od obyčejných lidí, má v nabídce několik celých ostrovů, na kterých můžete načerpat síly podobně jako v hotelu. A stát se tak na pár dní jejich pánem. Tohle je 9 favoritů podle serveru The Telegraph.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová25. 02. 2016 19:24

1. Řeka svatého Vavřince, Ontario, Kanada 

Telegraph.co.uk

Tento ostrůvek má rozlohu 91 m x 18 m a nadchne především dobrodruhy. Vyřádí se tu na kánoi nebo lodi a poštěstí se jim i při lovu fosilií. Pak už na ně bude čekat rybářská židlička coby symbol odpočinku. Nebo pohodlnější chatka s kapacitou šesti lůžek. Tento soukromý ráj si můžete pronajmout už za cirka 500 korun na hlavu.

Cena: 3 100 korun za noc

2. The Ark, Bolívar, Kolumbie

Telegraph.co.uk

V případě, že se proslavíte obličejem a budou vás dotěrní příznivci z ulice unavovat, odjeďte na ostrov The Ark do Kolumbie. A ubytujte se ve venkovském sídle s rozlohou 930 m2. Je mimo dosah civilizace. Důkaz? Elektřina je tu poháněna generátorem. A jenom ve večerních hodinách. Troufáme si tvrdit, že to mluví za vše.

Cena: 6 500 Kč za noc

***

3. Tropical Island Cove, Golfo Dulce, Kostarika

Telegraph.co.uk

Abyste si užili panenského klidu, nemusíte se nutně nejdřív proslavit a vydělat balík peněz. Tento příbytek v zálivu Golfo Dulce je dostupný už od 5 500 korun na noc. Dostanete se na něj jenom lodí, na voru či kraulem. Horší dostupnost ale plně vynahradí vlastní pláž (ano, přece jste si ji zaplatili) a soukromý přístup na stezky blízko ležícího deštného pralesa.

Cena: 5 500 Kč za noc

***

4. Hideaway Caye, Stann Creek, Belize

Telegraph.co.uk

Jaké je to být správcem ostrova? To vás naučí na Hideaway Caye v zátoce Stann Creek jeho majitelé, pokud je nebudete po nocích budit hlasitým chrápáním. Myšleno s nadsázkou, samozřejmě. Pokud si ale zaplatíte místní chatku pro dva, vycházet se s majiteli vyplatí. Nejenže budete pod jejich přímým dohledem, a mohou vás tak kdykoliv vykázat, ale budou to vaši jediní ostrovní spolubydlící. Navíc vám rádi narychlo ukuchtí čerstvě ulovené dary moře.

Cena: 5 600 Kč za noc

***

5. Pine Isle, Maine, USA

Telegraph.co.uk

Maine je americký stát ležící v nejvýchodnějším cípu USA, Pine Isle (Borovicový ostrov) srdcem jeho jezerní oblasti Winthrop. Romantika? Bezpochyby. Na tomto ostrově se vám rozevře výhled na třpytivé vodní plochy, blyštivou oblohu i šeptající rybářské zátoky.

Cena: 3 740 Kč za noc

***

6. Tahiti Island, Granada, Nikaragua

Telegraph.co.uk

Ano, přes Airbnb si můžete pronajmout i největší ostrov Francouzské Polynésie. Je ideální na nezapomenutelné rodinné oslavy menšího rozměru – nabízí spaní pod střechou pro deset lidí. A jen tak mimochodem sousedí s Karibikem. Rychlou sprchu po protančené noci neodmítne nikdo.

Cena: 5 100 Kč

***

7. The Sugarloaf Point Lighthouse, Nový Jižní Wales, Austrálie

Telegraph.co.uk

Panenskou přírodu budou mít ubytovaní na tomto ostrově v hrsti. Je totiž prostoupen člověkem nedotčenou flórou i křišťálovými vodními zdroji. Adrenalin v krvi stoupne nejen při myšlence na pročesávání terénu, ale i zjištění, že v pronajaté chatě dříve přebýval správce majáku.

Cena: 7 000 Kč za noc

***

8. Wilderness Paradise, Ottawa, Kanada

Telegraph.co.uk

Bezkonkurenční romantika snoubená s klidem, nebo strach z vícenohých společníků? Ještě než o ubytování ve stoleté chatě zauvažujete, dejte si tyto dvě věci na pomyslné misky vah. Tento ostrov leží na břehu odlehlého rybářského jezera, kde svůj rajský klid našly i myši, pavouci nebo švábi.

Cena: 4 000 Kč za noc

***

9. Bird Island, Stann Creek, Belize

A ještě jednou Belize. V tomto východním státě Střední Ameriky se kromě Hideaway Caye nachází i Bird Island, neboli Ptačí ostrov. Abychom byli konkrétní, je „vsazen“ mezi korálové útesy. Exkurzi letem vodním světem se tak neubráníte. I rybaření se tu těší úspěchu. A v případě, že budete po denním či týdenním nicnedělání chtít vyzkoušet, zda vaše svaly ještě fungují, vklouzněte do kajaku nebo šlapadel.

Cena: 8 700 Kč za noc

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články