Dovolená za hubičku? Víme, jak vyjít s malým obnosem a ještě si ji užít

Na dovolenou nemusíte mít miliony.
Zdroj: Pixabay
Na dovolenou stačí pár drobných......budete koukat.Na všem se dá ušetřit.Ještě vám zbude na suvenýry.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Cestovat chce každý a také to reálně každý může dělat. Nemusíte si platit nocleh v drahých hotelových komplexech, ale klidně spát zadarmo, a to po celém světě. Nevěříte? Tak se začtěte do následujících řádků.

Veronika Hándlová
Veronika Hándlová 9. května 2018

1. Zahraniční transakce a bankomaty

S vaším zahraničním výběrem z bankomatu banka ztloustne i o stokorunu. K tomu si připočítejte, jak často se dostanete do situace, kdy hotovost potřebujete, a už je z toho poměrně štědrý dar prakticky za nic. Zdaleka v tom nejste sami – každoročně Češi provedou v zahraničí bezmála tři miliony výběrů. Dost bank už ale nabízí výběry zdarma, ověřte si, jak je to s tou vaší. Na cestách pak snižte počet transakcí na minimum. Snažte se vybrat si vždy jednu velkou částku na delší období a tu si uschovejte na bezpečné místo.

2. Kontrola zavazadla

Poplatky za přetížené zavazadlo mohou být značně nepříjemné. A kontrola hmotnosti kufru je tak nezbytná zvlášť před návratem domů. Z dovolené si často odvážíme řadu suvenýrů, kvůli kterým zavazadlo může pěkně ztěžknout. Pozor na to.

3. Ubytování

Opravdu potřebujeme na těch pár dní saunu, vířivku a výhled na celé město? V 99 % případů ne. Využijte levnějších možností ubytování, jako jsou hostely, dormitory nebo i bydlení v soukromých bytech. Celou řadu nabídek na výhodný a často i bezplatný nocleh najdete na webech jako Airbnb, Couchsurfing, Homestay aj.

Kam na příští dovolenou? Třeba vám s výběrem pomůže nějaký film.
Mohlo by Vás zajímat:

30 filmů, které vás inspirují k cestování po světě

4. Restaurace

Na stravování se dá hodně ušetřit v době, kdy se rozmáhá popularita ubytování v soukromých bytech. Drtivá většina z nich je totiž vybavena kuchyňkou. Domácí příprava jídla ušetří peníze i kalorie a je často nejzdravější variantou.

5. Taxi

Někdy je taxi nejefektivnějším řešením, pokud vás netrápí stav vašeho konta. V opačném případě si musíte vystačit s veřejnou dopravou a vlastními končetinami. Neberte to ale jako hendikep! Díky tomuto způsobu přepravy poznáte místní kulturu nejlépe. Zvolíte-li variantu MHD, zjistěte, jaké možnosti místní dopravní podnik nabízí. V mnoha destinacích je nejlevnější variantou karta na delší časové období.

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články