Letní dovolené 2019: Nejoblíbenější destinace Čechů, je mezi nimi i ta vaše?

30. května 2019
Shutterstock
Shutterstock

I letos vyrazí nejvíce Čechů na letní dovolenou do Řecka. Podle nejnovějších statistik zamíří do této dlouhodobě nejoblíbenější destinace rovných 21 procent turistů. Druhé místo obsadilo se 13 procenty Turecko, které o pouhé půl procento předběhlo třetí Egypt.

Řecko opět vítězem, sekundují Turecko s Egyptem

Řecko zůstává u českých cestovatelů i v tomto roce nejvyhledávanější zemí, kde stráví letní dovolenou.

„Pobyt ve slunném Řecku si zakoupilo celkem 21 procent turistů. Opět tak obsadilo v letních dovolených první příčku. Nejvíce lidí zamíří na ostrovy Kréta, Rhodos a Korfu,“ uvádí Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, která prodává nejvíce online zájezdů v Česku.

Doplňuje pak, že průměrná cena zájezdu na osobu je 16 tisíc korun. Druhou TOP zemí je Turecko. Tam se vydá 13 procent turistů. Nejčastěji zamíří do oblastí Alanya, Side či Kemer a průměrná cena zájezdů lehce přesahuje 17 tisíc korun. Hned v závěsu za Tureckem je s 12,5 procenty Egypt, konkrétně s letovisky Hurghada, Marsa Alam a Sharm el-Sheikh. Zájemci zaplatili u těchto pobytů za osobu v průměru 15 tisíc korun. Šestici nejoblíbenějších zemí letní sezóny tohoto roku uzavírají Bulharsko, Chorvatsko a Tunisko.

 Češi létají do čtyřhvězdičkových hotelů se stravováním all inclusive

Statistiky cestovní agentury Invia pro letní dovolené potvrzují dlouhodobé trendy českých turistů. Těmi jsou letecká doprava, hotely se čtyřmi hvězdami a neomezené stravování formou all inclusive.

„Letadla jednoznačně ovládla cestování. V létě je využije 76 procent klientů. Létání už patří ke komfortu, který si lidé u dovolených dopřávají. Stejně tomu je i u úrovně ubytování a typu stravování, kdy all inclusive a čtyřhvězdičkové hotely drží dlouhodobě u českých dovolenkářů prim,“ upřesňuje Řezníčková s tím, že hotelové „čtyřhvězdy“ si užije celkem 35 procent Čechů a neomezené jídlo a pití pak preferuje 57 procent turistů.

Nejvíce lidí vycestuje na svůj letní pobyt v sobotu 29. června, kdy hranice Česka opustí celkem 5 tisíc cestovatelů. Prvenství co do délky dovolené získala rodinná dovolená na exotických Maledivách v trvání 75 dní.

Teď jste si přečetli, kam se chystá letos na dovolenou většina Čechů. A jak jste na tom vy?

Zavří­t reklamu