Letošní dovolená bude levná, jako dlouho ne. Tady jsou 4 důvody

4. července 2016
Huffingtonpost.com
Huffingtonpost.com

Až o 40 % může být letošní dovolená levnější než loni! Tvrdí to portál Travelzoo. Server Travel + Leisure dokonce píše, že letošní dovolená bude levná, jako dlouho ne. Co za tím vězí?

1. Zika             

Dovolená v karibských, jihoamerických zemích a Mexiku bude letos nezvykle levná. To kvůli zdejšímu rozšíření viru zika, který si od loňského podzimu zasluhuje hodně mediální pozornosti. Ukázalo se totiž, že jeho riziko je vyšší než to spojené s obyčejnou chřipkou.

Právě tak se virus projevuje na člověku. S loňským nárůstem případů onemocnění zvaného mikrocefalie to ale vypadá, že zika stojí i za touto vývojovou poruchou mozku.

Proto zájezdy do Střední a Jižní Ameriky letos zlevní. Ovšem neznamená to, že se jich musíte vyvarovat. Cesty do těchto zemí se nedoporučují především těhotným ženám ani těm, které mateřství plánují.

2. Cena paliva

Není lepší doba nasednout do letadla než teď. Poklesly totiž ceny paliva a letenky stojí v posledních letech méně a méně, takže se dovolená v exotické destinaci vyplatí. Ceny letů prý spadly dokonce až o 12 % oproti minulému roku!

3. Silný dolar

Dolar má od loňska nejvyšší hodnotu. Využijte toho hned! Neexistuje totiž záruka, že tento trend potrvá do roku 2017.

4. Ceny pokojů

Hotelnictví je na vzestupu – a to je šance pro vás! Čím více hotelů (pokojů) a s tím i hostů přibývá, tím více klesají ceny za jeden apartmán. Z této výhody nejvíce vytěží ti, kteří si zabookují pokoj v místech nejsilnějších trhů (třeba v New Yorku).

Neostýchejte se a rezervujte si úžasný pokoj v atraktivní lokalitě. Teď je ta nejlepší doba na luxusní, přesto levnou dovolenou!

Vyrážíte na cesty? Objevte svou cestovatelskou DNA:

Zdroj: Travel + Leisure