Sběratel, tvořivec, netýkavka. Jaký z 10 typů cestovatele jste vy?

Uši napjaté, kdykoliv se někde něco šustne? Jste jasný dychtivec!
Zdroj: Rexfeatures.com

Hltáte okolní dění tak, že vám do otevřených úst létají mouchy? Jste před cestou připraveni na všechny možné i nemožné scénáře? Zjistěte svou cestovatelskou DNA!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 9. března 2018

1. Sběratel

Vyskočí z úkrytu, jen co se pootevře peněženka. Řítí se s pomyslným bičem a mušketou do světa, div se neurvalé nohy neoddělí od těla. Nečeká, až se mu kořist postaví do cesty, ale pročesává okolí se zápalem a na vlastní pěst. Dychtí po zážitcích. A rád je sbírá.

I proto tento typ cestovatele vyfasoval přezdívku uvedenou v podtitulku. Lovec zážitků stejně jako lovec vzácných druhů motýlů své úlovky vystavuje. A to zejména v konverzacích s přáteli. Sběratele v pohybu poznáte i podle jeho mluvy – nikdy neopomene všechny louky, oázy, potůčky či kapličky označit přesným jménem.

2. Přizpůsobivec

Lichotivě univerzální, nelichotivě splachovací batůžkář. Destinace si vybírá tak, aby získal uznání v očích společnosti. Cestuje tedy do zemí, které momentálně frčí (ahoj Berlíne, ahoj Reykjavíku!).

Své cestovatelské plány nechá sestavit odborníky – Facebook, Twitter, Instagram. Pak už jen stačí provést drobnou analýzu. Objevovalo se na publikovaných fotografiích častěji moře, grafitti na zdech nebo klokani? Ať to, či ono, cíl příští výpravy je jasný. Hlas lidu má přece větší váhu než hlas jedince!

V hotelu Les Fermes de Marie čeká na děti vlastní personál.
Mohlo by Vás zajímat:

9 nejlepších hotelů pro lyžující rodiny, které zabaví děti tak, že o nich nebudou rodiče vědět

3. Lovec „vzrůša“

Ohlásí se koncert hudební legendy na opačné straně kontinentu? Bum, lístky jsou v košíku. Objeví se exkluzivně akční letenky do Británie v termínu největšího pracovního vytížení? Bum, už jsou v e-mailu. Připlete se do cesty instruktor bungee-jumpingu? Bum…

V posledním případě tento typ cestovatele zareaguje asi rozpačitěji, ale svůj charakter nezapře. Touží svůj život prožít na dvě stě procent a „teď, nebo nikdy“ je jeho mantrou. Kdo říkal, že je svět nebezpečný?

4. Snílek

Častěji cestuje ve své fantazii než na zemském povrchu. Představuje si exotické destinace s detailním vyobrazením – slyší zvuk moře, cítí na tváři poryvy větru a uvědomuje si to blaho, když mu stéká po jazyku čerstvá kokosová voda. Reálné překročení hranic je u něj vzácností, ale když se tak stane, je připraven jen na krásné okamžiky. Nezná nudu, strach, selhání, žal, pocity viny… Připadá si zkrátka jako na nadýchaném obláčku.

5. Tvořivec

Svým způsobem přemýšlí podobně jako snílek – ovšem jeho detailní představy o destinacích se opírají o důkladné studium příruček pro cestovatele. Tvořivec jezdí na jistotu. Všechny možné i nemožné situace, které by mohly nastat, si podrobně rozepíše na papír a ke každé přiřadí náčiní nezbytné pro jejich hladký průběh.

Pohodlí tento světoběžec vyznává pochopitelně i v módě. Na nohy nazouvá boty s hrubou, měkkou a silnou podrážkou. Na dolní končetiny jedině trekingové kalhoty s co největším počtem kapes. A trup obloží několika vrstvami svršků – to aby mu ani na jihu u moře nebyla zima. O čelovce nebo batohu s prodyšnými výztužemi nemluvě.

Skift.com

6. Poutník

Následovník poutních cest, návštěvník svatyní, hledač přesahů. Poutník je pravým opakem přizpůsobivce – ví naprosto přesně, kam a proč cestuje. Své cíle si totiž pečlivě vybírá. Mnohem více ho ale zajímá cesta a její duchovní přínos. A tak mnoho během výpravy nepotřebuje. Cestuje nalehko. A mnohdy tak, že úplně sám.

7. Pionýr

Ohrožený druh! V moderní době, která hlásá, že přežije jen následovník trendů, je tento typ outsiderem.

Pročesává kraje lidskou rasou téměř nepolíbené. Ano, tentokrát doopravdy s mušketou v ruce na rozdíl od sběratele. Nepleťte si ho ale s egoistou, co musí být všude první. Spíše než soutěžní typ je pionýr typem zvědavým a bádavým. Poznávací znamení: kuráž v očích.

8. „Příležitostňák“

Překračuje práh domu i rodné země pouze z nějakého důvodu. Ať už kvůli pracovní schůzce, líbánkám nebo sportovní události.

Mexické oslavy smrti vás pohltí, garantuje James Bond.
Mohlo by Vás zajímat:

Kam na výlet? Hvězdné války i Bond poradí. Inspirujte se filmovými trháky!

9. Netýkavka

Název rostliny tento typ cestovatele vystihuje perfektně. Je mu vcelku jedno, kde se právě nachází – okolí se ho netýká. Nezvedne hlavu k obloze, aby se podíval na dechberoucí polární záři. Neotočí se za gekonem ani nevnímá hedvábnou konzistenci smetanové zmrzliny, kterou právě jí. Do této skupiny cestovatelů lze zařadit i ty, kteří za pochodu sledují téměř výhradně displej svého telefonu.

10. Dychtivec

Oči dokořán otevřené, div mu nevypadnou. Uši napjaté, kdykoliv se někde něco šustne. Ucítí-li božskou vůni, jde za ní, aby našel zdroj. Zkrátka takové děcko na cestách.

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová vysvětluje, jak předejít nejčastějším chybám v líčení

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová vysvětluje, jak předejít nejčastějším chybám v líčení

Další články