Marcela Březinová v Africe: Vzpomíná na dětství v klášterní škole, které na tomto kontinentu prožila

20. května 2019
Muž roku 2019
Muž roku 2019

Zpěvačka Marcela Březinová ani na chvilku nezaváhala, když dostala nabídku doprovodit finalisty Muže roku na jejich soustředění do Tuniska. Sbalila svoji dceru Vandu a celá natěšená si užívala sluníčka a všeho dění kolem krásných mužů. Marcela také přiznala, že k Africe má velice blízko. Jako dítě tady strávila celé tři roky.

„Já Tunis miluji. Těším se tu na každý den. Mám ráda mořský vzduch, místní jídlo, koření. Od osmi let jsem tři roky bydlela s rodiči v Libyi. Táta byl zubař a maminka letuška. V Tripolisu jsem chodila do americké klášterní školy a do Tunisu jsem jezdila skládat zkoušky. Naučila jsem se anglicky a pochytila něco z arabštiny. Některá slova se mi občas vybaví, ale už třeba nevím, co znamenají. A nechce se mi ptát, protože, nedej bože, aby to nebyla nějaká nadávka,“ smála se Marcela Březinová a dodala: „Miluji i jejich hudbu. Je rytmická a ve spojení s arabštinou až taková ďábelská. Protiklad k italským textům, co jsme zpívali v klášterním sboru.“

Zpěvačka je cestovatelský typ a s balením kufrů si nedělala velkou hlavu. „Měla jsem sbaleno velice rychle. Nejdůležitější je pas a peníze. Jo a fleška s hudebními podklady muzikou, protože finalistům a hostům soustředění Muže roku zazpívám na koncertě. Co zapomenu, si v případě potřeby dokoupím. To není v Tunisku problém,“ zakončila Marcela Březinová debatu o kufrech.

Tašku si zpěvačka také zabalí koncem srpna, kdy zasedne do poroty při finále jubilejního, 20. ročníku soutěže Muž roku, který se bude konat v Náchodě.

Zavří­t reklamu