Čínský horoskop: Co nás čeká v prosinci 2023, měsíci dřevěné krysy? Zažehněte své vnitřní světlo a darujte si lásku

zamilovaný pár
Zdroj: Freepik

V prosinci, podle čínského horoskopu měsíci dřevěné krysy, rozsviťte nejen vánoční stromeček, ale i sami sebe. Ať vaše vnitřní světlo svítí a hřeje. Držte se rady “všeho s mírou”. Jen ta správná míra totiž přinese podle feng shui do vašeho života mír. Ať je tak akorát bujarých večírků, dnů v pyžamu, zakoupených dárků, utracených peněz, času s rodinou i času sám se sebou. 

Liběna Kubalíková
Liběna Kubalíková04. 12. 2023 12:30

Pamatujete si na předešlé adventy? Co jste si řekli, že příští rok uděláte jinak, a nakonec jste se z různých důvodů drželi starých známých zajetých kolejí? Ať už vás drželo cokoli, letos si vytvořte takové adventní dny, jaké opravdu chcete. Porušte pravidla, zbořte tradice a vytvořte si vlastní svět.

Duše a zdraví

Sami nejlépe víte, co je pro vaše duševní i fyzické zdraví nejlepší. Sbírejte podněty, inspiraci zvenčí, ale odpovědi máte uvnitř sebe. Vy sami velmi dobře víte, co je příčinou, co vás uvnitř užírá. Dodejte si odvahy a podívejte se tomu přímo do očí. Věřte, že jediný lék, který vše uzdraví, je láska. Zažehněte své vnitřní světlo a dejte si lásku. Zamilujte se sami do sebe.

Je to jako v letadle, abyste mohli zachraňovat druhé, musíte kyslíkovou masku nasadit nejdříve sobě. Nedarujte ostatním dárky, po kterých ve skutečnosti toužíte vy, ale sobě si je nedopřejete. Věřte, že radost uděláte ostatním tím, že dáte sebe na první místo.

Práce a finance

Neodkládejte pracovní záležitosti na leden. Vše, co můžete nebo chcete ukončit letos, ukončete. Co si přejete přenastavit, upravit, změnit, udělejte ještě před svátky. Rozhodně si domů nenoste žádné starosti. A co se do Vánoc nestihne, vykrystalizuje v lednu.

Jelikož je období zázraků, nové příležitosti visí ve vzduchu. Stačí jen udělat krok k nim. V prosinci můžete mít pocit finanční hojnosti, pokud se nenecháte strhnout starým způsobem nakupování a hospodaření s penězi. U někoho to může být o tom, aby přestal kupovat levné a méně kvalitní kousky, a raději postupně investoval do kvality.

Lepší pořádný zimní nepromokavý kabát než tři, které nehřejí a po prvních sněhových vločkách jste promrzlí na kost. Jiní se potřebují naučit pracovat s impulzivním nakupováním, které je ovládá z různých důvodů - jsou smutní, sami, očekávají, že dané věci je udělají šťastnými.

Partnerské vztahy a domov

Buďte k sobě upřímní a přestaňte dělat věci pro druhé nebo proto, že máte utkvělou představu, že se to musí. Pokud vás nebaví péct vánoční cukroví, dopřejte si tuto činnost nedělat a kupte ho bez pocitu viny. Nešílejte z úklidu a potřeby mít vše dokonalé. Vaši nejbližší více ocení úsměv, radost a harmonii domova, než umytá okna a podlahu bez drobků.

V době svátků se nejčastěji necháme strhnout nákupní horečkou a chceme si dopřát spousty jídla a dobrot. Lednice, spíže a sklepy praskají ve švech, abychom nakonec na Tři Krále nesnědené jídlo vyházeli do přeplněných popelnic. Zkuste letos udělat věci jinak a zredukujte svůj nákupní seznam hned na začátku. A než si vrchovatě dopřávat jen na Vánoce, dopřávejte si s mírou průběžně po celý rok.

Přeji i vám harmonický čas a šťastný nový rok!

Pohled na prosinec 2023 připravila skrze intuitivní vnímání a feng shui životní a bytová poradkyně Liběna Kubalíková, která je autorkou blogu ​Být v pohodě.

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články