Cukrářka Mirka van Gils Slavíková se ani po 60 nebojí experimentů: Říkají mi růžová bába, příště to může být i tyrkysová

Mirka van Gils Slavíková
Zdroj: Koláž Lifee/Se souhlasem Mirky van Gils Slavíkové
Cukrářka Mirka van Gils Slavíková se divákům zapsala do povědomí v pořadu Peče celá země - a především svými růžovými vlasy.Mirka van Gils Slavíková aktuálně změnila barvu vlasů na měděnou neboli skořicovou.Mirka van Gils Slavíková v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.Mirka van Gils Slavíková bude letos čtenářům Lifee.cz radit, jak na dokonalé vánoční cukroví.+ 12 fotek+ 13 fotek

Cukrářka Mirka van Gils Slavíková (62) proslula jako porotkyně z první řady pořadu Peče celá země. A kromě jejího charisma si diváci zamilovali také její ikonickou růžovou barvu vlasů. Jak Mirka říká v našem rozhovoru, lidé jí přezdívají "růžová bába" nebo "naše růžovka" a ji to nikterak neuráží. Teď má na hlavě trendy barvu letošního podzimu – skořicovou, a v budoucnu se nebojí dalších experimentů. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 01. 12. 2023 17:00

Cukrářka Mirka van Gils Slavíková (62) žije dobrodružným životem a odpovídá tomu také barva jejích vlasů. Pokud bychom použili slovo výstřední, nebyla by to pravda – paní Mirka je prostě stylová a hlavně svá. Aktuálně nahradila svoji ikonickou růžovou barvu vlasů za sytě oranžovou. "Jdu s módou, protože skořicová neboli měděná barva je trendem letošního podzimu," směje se oblíbená cukrářka v našem rozhovoru. Zároveň vzápětí dodává, že rozhodně nepatří mezi ženy, které by bezhlavě podléhaly trendům. Vlasy chtěla měděnou barvou pouze ozdravit. "Teď mám tedy pauzičku a čert ví – možná budu příště tyrkysová, to já nevím," krčí rameny Mirka, která bude ve speciální sérii článků letos radit čtenářům Lifee.cz, jak na dokonalé vánoční cukroví.

Cukrářka Mirka proslula růžovými vlasy

Mirko, kde se ve vás vzala touha po růžových vlasech? Bylo to v rámci natáčení pořadu Peče celá země?
Víte, na své hlavě jsem měla snad skoro všechny barvy kromě černé. Odjakživa mě bavilo experimentovat s barvami na vlasy. Možná se tam prolíná také to, že soukromě jsem amatérský výtvarník. Maluju a barvy jsou středobodem mého žití. Myslím, že barvy nám rozjasňují život, dodávají nám dobrou náladu – a takhle to mám sama se sebou. Máte pravdu, že později se to ustálilo, když jsem měla fialkovou barvu na konkurzu do pořadu Peče celá země. Tehdy mi řekli, ať si tu barvu zachovám, a tak to celé vzniklo. Když jsme potom uvažovali, co a jak dál, řekla jsem té své úžasné mladé smečce: „Já už jsem stará bába a není čas ztrácet čas.“ V tom byla další myšlenka – když budu barevná, diváci si mě rychleji zapamatují a já budu moci cukrařinu rozptylovat rychleji. A to se také stalo.

Nemrzí vás zpětně, že vás lidé poznávají jako „tu s tou fialovou hlavou“?
Anebo mi říkají „růžová bába“ nebo „naše růžovka“! Vůbec mi to nevadí. Tohle se mě absolutně nedotýká.

Skořicová je barvou podzimu 2023

Vidím, že růžovou barvu jste aktuálně opustila.
Ano, ale já jdu s módou, protože skořicová neboli měděná barva je trendem letošního podzimu. Mimo jiné – nemám to tak, že by to bylo trendy. Na své nejnovější knize vánočních receptů Štědré a voňavé mám právě tuto barvu, proto ji mám i na hlavě. A občas je také nutné dát vlasům určitou úlevu. Udržovat veškeré tyto růžové barvičky v kondici, to si žádá dvě úpravy v jednom.

Jaký je postup?
Nejprve vám musí vlasy kompletně odbarvit a potom se teprve znovu barví. Jsou k tomu nutné dvě akce poměrně silného charakteru, a když na to přijde, sedíte u kadeřníka klidně čtyři hodiny. Proto si myslím, že občas potřebuji dát vlasům odpočinek. Teď mám tedy pauzičku a čert ví – možná budu příště tyrkysová, to já nevím.

Mirka van Gils Slavíková: Jsem staré ohrané piano – a ráda

Ukázala byste nám někdy šediny?
Já jich nemám tolik. Teď se chystám zpátky na růžovou a vím, že šediny se mě zatím nechytají. Hlavně – já barvou šediny opravdu nezakrývám. Prostě jsem to já. Umím si ze sebe dělat legraci a spíš mě vždycky pobaví, když o sobě sama říkám, že jsem stará bába nebo staré ohrané piano. Je to moje brutální terminologie ze starých časů v kuchyni. Každé období věku má své krásno a shledávám teď ve svém věku určité výhody. Protože: „Ať si prndá, my jsme na to zvyklí.“ To si mohu já sama říci o kdekom a stejně tak to mohou lidé říkat o mně.

Co přesně tím myslíte?
Teprve teď nacházím pojem „svoboda mluvy“. Došla jsem k závěru, že pakliže mě někdo nechápe, nedej bože mě nenávidí, tak je to jeho problém. Zřejmě mu nastavuji nějaké zrcadlo. Dost často se setkávám s tím, že se mě lidé bojí. A pokud se mě někdo bojí, říkám si, že za tím něco bude. Nedloubám to, protože tím si musí každý projít sám a nikdo mu s tím nepomůže. Tak jsem to v životě měla já, a tak to má každý z nás. A když je někdo moudrý a zamyslí se nad tím, co ta stará bába říká, tak v tom někdy nalezne vlastní odpověď. Jak já to říkám: chodím si světem, plácám si játra a neotáčím se, jestli mě někdo následuje. Tohle mi dává neuvěřitelně dobrý pocit. Víte, když se dnes kohokoliv zeptáte, lidé se bojí říct, že se mají dobře a je jim fajn. Když se někdo zeptá mě, odpovídám, že jsem šťastný člověk. Tak to cítím a tak to je.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články