Utajená sestra Josefa Maršálka: Zuzana je také cukrářkou a je na ni pyšný

Cukrář Josef Maršálek se Lifee.cz pochlubil fotografií se svou sestrou Zuzanou.Zuzana je od Josefa Maršálka mladší o deset let.Josef Maršálek nám o sestře Zuzaně vyprávěl na večírku k 15. narozeninám magazínu TopRecepty.Na večírek TopReceptů přišla také Josefova milovaná kolegyně, herečka Tereza Bebarová.+ 9 fotek+ 10 fotek

Cukrář Josef Maršálek (41) je černým koněm letošního ročníku taneční soutěže StarDance – aby také ne. Jak sám říká, tanec má jeho rodina v krvi. V rozhovoru pro Lifee.cz promluvil o své talentované sestře Zuzaně (31), která také se synem Vojtíškem (4) navštívila jeho taneční trénink. Jaká vlastnost pojí Josefa se svou sestrou? A které jídlo připravuje lépe než on?

Veronika Nováková
Veronika Nováková21. 11. 2023 05:00

Cukrář Josef Maršálek (41) je ze čtyř sourozenců, přičemž sám hrdě říká, že v jejich případě skutečně peče celá rodina. Řemeslo ho naučily milovat babičky Boženka s Josefkou a výbornou cukrářkou je také jeho sestra Zuzana (31). Ta se nedávno objevila také na Josefově tanečním tréninku do StarDance a s sebou vzala i svého syna Vojtíška (4).

Josef Maršálek má tanec v rodině

"Je neskutečné vidět ho se pohybovat. Nám všem z toho doma padá brada," nechala se Zuzana slyšet v medailonku České televize. "Všechno, co dělá, dělá naplno. Myslím si, že kdyby žili naši, tak jsou hrozně pyšní. Pro nás je už teď králem parketu, ať už vyhraje nebo ne," povzbuzuje Josefa Maršálka sestra, přičemž jemu slova chvály vehnaly slzy do očí. "Tanec máme v rodině, to říkala babička Boženka. Říkala, že když na vesnici bývaly zábavy, tak ji tři dny nemohli dostat z parketu," pobavil Josef zákulisní historkou z jeho rodiny.

Sestra Zuzana je moje pravá ruka

V rozhovoru pro Lifee.cz prozradil Josef Maršálek, že rodina talentovaných cukrářů a tanečníků se úspěšně rozšiřuje. "Přírůstky máme. Vojtíškovi byly nedávno čtyři roky, to je syn mé sestry Zuzanky, a potom máme ještě neteř a té budou tři roky. To je momentálně naše nejmenší drobotina," odhaluje Josef, koho nám představil v medailonku České televize. O sestře Zuzaně přitom mluví jako o své pravé ruce – a také výborné cukrářce. "Mám úžasnou sestru, je to nádherný, krásný člověk. Je o deset let mladší než já a je to jeden z nejvíc blízkých rodinných příslušníků. Myslím, že navzájem se podporujeme tak, jak můžeme a jak umíme."

Jsme tvrdohlaví jako mezci, ale co už

"Určitě se v sestře vidím," říká náš nejpopulárnější cukrář. Josef Maršálek přiznává, že se sestrou Zuzanou nachází jisté nápadně podobné vlastnosti, kterých si všímají také ostatní. "Je to tvrdohlavost, paličatost, i když jsme každý jiné znamení, ale asi to patří k nám do rodu, k příjmení. Myslím, že když si něco umaneme, tak po tom jdeme. Když už jsme přesvědčení, že to nějak má být, tak to prostě tlačíme jako mezci, dokud to není," říká Josef a dost možná tak osvětluje, proč je právě on letošní hvězdou StarDance.

Vzápětí dodává, že tvrdohlavost má také své stinné stránky. "Na jednu stranu je to super hnací motor, na druhou stranu to může být obtížné pro okolí, ale co už," krčí rameny Josef, kterého národ v současné chvíli buď miluje, nebo nenávidí.

Sestra dělá dekadentní střapačky se zelím

Josef Maršálek nezastírá, že celá jeho rodina miluje jídlo – a také vyniká v jeho přípravě. Existuje nějaký pokrm, který jeho sestra Zuzana zvládá připravit mnohem lépe než on? Josef má jasno. "Onehdá dělala například naprosto dekadentní střapačky se zelím a s domácím uzeným," skládá poklonu své sestře. Její kulinářské umění tedy Josef tiše – i hlasitě – obdivuje, ale nezávidí. "Rád bych zdůraznil, že nikomu nic nezávidím, já všem strašně přeju. A čím toho mají víc a čím se mají lépe, tak tím lépe," vysvětluje svoji životní filozofii.

Související články

Další články