Dana (55): Jednoho dne u nás zazvonila manželova milenka a vyčetla mi, že jim bráním v lásce. Moje reakce ji zarazila

naštvaná
zralá
stará
Zdroj: Freepik

Že měl Danin manžel milenku, ji ve skutečnosti nepopudilo. Vytočilo ji chování dotyčné slečny, která neváhala přijít Daně na oči. A nestyděla se jí radit, co má dělat.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 01. 12. 2023 07:00

Když jsem prokoukla manželovu nevěru, chtěla jsem mu dát čas, aby si to dobře rozmyslel. Pak za mnou ale nakráčela jeho mladá milenka, aby mi oznámila, že ho mám pustit ze svých spárů. To mě dorazilo!

Nevěry jsem manželovi tolerovala

S Hynkem jsme svoji skoro třicet let. Přežili jsme už kdejaké „krizovky“, nevěru vůbec nepovažuji za to nejhorší. Mnohem víc nám ublížila ztráta tolerance, špatná komunikace nebo osobní prohry. Každý může občas ulítnout, když to není na denním pořádku, nevěra mě nerozhodí. Vím jen o dvou aférkách, které Hynek naštěstí brzy ukončil.

Já sama nemám na nevěru chuť ani čas – je to příliš investované energie a lhaní mě nebaví, je to ponižující. Dlouhá léta byl klid a najednou se ke mně doneslo, že byl Hynek viděn s mladou ženou. Stačilo malinko zapátrat a měla jsem jistotu. Poslední dobou byl manžel v obzvlášť dobré náladě a nezvykle si mě předcházel. Nechala jsem to plavat, nebudu si přeci kazit nadcházející svátky.

Očekávala jsem totožný průběh jako kdysi. Hynka přestane milenka bavit a uvědomí si, že má doma svůj klid. Jenže tahle slečinka se rozhodla vzít všechno do svých rukou. Hynek jí jistě navykládal spoustu hloupostí a ona měla za to, že se doma chudák trápí. Klasické řeči typu „s manželkou si nerozumím“ nebo „už spolu prakticky nežijeme“ a oblíbené „nenechá mě odejít“.

Milenka mi přišla vylíčit, jak manžel trpí

Jednou odpoledne zazvonil zvonek u dveří a já vyběhla jen tak v zástěře, zrovna jsem pekla cukroví. Spatřila jsem mladou štíhlou ženu s vyplašenýma očima, ale bylo v nich znát jisté odhodlání. Představila se a začala s připraveným monologem. Hned jsem ji zastavila. Asi si totiž myslela, že budu v šoku.

„Milá dámo, že se nestydíte takhle přijít, a ještě mi dávat lekce o tom, jak se mám chovat k manželovi. Jestli chodíte s prvním ženáčem, asi jste neznalá. Většina toho, co vám Hynek napovídal, není pravda. My dva jsme spolu spokojení a já mu občas milenku toleruju. Takže si zase odklapejte někam pryč,“ zpražila jsem ji. Chtěla jsem přibouchnout dveře, ale nedovolila mi to.

„My se milujeme a já vás prosím, ať nám nebráníte!“ vyhrkla skoro v slzách, musela jsem se rozesmát. Práskla jsem jí dveřmi přímo před nosem. Pak jsem spálila dva plechy cukroví, a když se Hynek vrátil z práce, byla jsem už vytočená doběla. Pěkně to schytal!

Manželovi jsem pěkně všechno vyklopila

Řekla jsem Hynkovi, že jsem vždycky přivřela oči, ale tohle si líbit nenechám. Aby mi domů chodila fňukat nějaká jeho bokovka? Jestli ho tak trápím a bráním jim oběma ve věčné lásce, ať se pán sebere a jde. Vypadal ztrápeně, byl celý červený, a dokonce naštvaný. Řekl mi, že to okamžitě ukončí.

Jestli je to pravda, samozřejmě nevím. Kdyby chtěl ale Hynek odejít, cestu měl volnou. Jak říkám, nevěru vem čert, ale o nejistotu nestojím. A aby ze mě dělala hlupáka kdejaká děvka, to opravdu nemám ve svém věku zapotřebí. Hynek se od té doby chová sklesle, ani se mu nedivím. Zřejmě si myslel, že má všechno perfektně pod kontrolou a já žiju v blahé nevědomosti. Teď už si na pana dokonalého hrát vskutku nemůže.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články