Gertruda (67): Dcera nabízí nezletilé vnučce alkohol. Tvrdí, že díky tomu má její pití pod kontrolou

Opravdové příběhy čtenářek: Dcera nabízí nezletilé vnučce alkohol. Tvrdí, že díky tomu má její pití pod kontrolou
Zdroj: Pexels

Každá generace se od té předešlé liší. Má jiné výchovné metody i jiné názory. Gertrudu to nikdy nepřestane překvapovat. Když jí její dcera pověděla, jak svoji dceru vychovává, zděsila se a přemýšlí, kam ten svět spěje.

Natálie Volfová
Natálie Volfová01. 10. 2023 17:00

Mojí dceři Františce je 43 let. Myslím, že jsem ji vychovala dobře. Je slušná, hodná a snaží se být empatická. Ke mně se chová vždy zdvořile, a i když byla v pubertě, nikdy si na mě nedovolovala. Ale její dcera je úplně jiná.

Vnučka je drzá a odmlouvá

Svoji vnučku Klaudii (16) mám moc ráda, je to živá dívka, která nezkazí žádnou legraci. Má mnoho zájmů a koníčků od hudby po lezení na stěně. Je hodně všestranná a chytrá, přesto si myslím, že by měla být Františka v její výchově trošku přísnější. Jejich dohady a hádky jsou totiž na denním pořádku.

A Klaudie si k Františce dovolí takové věci, že mi je z toho až smutno. Je drzá, odmlouvá, sama si nastavuje večerku, a když se jí něco nelíbí, dá to velmi hlasitě najevo. A Františka vůbec není důsledná. Místo zákazu vycházení nebo používání mobilu jen nad jejím chováním mávne rukou a nechá to být.

Dcera nabízí vnučce alkohol

Je mi z toho smutno, protože mám obavy, jaké party by se Klaudie mohla chytnout. Co by pak z ní bylo? Františka ale moje obavy nesdílí. „Ale, mami, přeháníš. Děláš, jako by se Klaudie stýkala s někým, kdo fetuje,“ odpověděla mi. Nebyla jsem ale daleko od pravdy.

Na nedávné rodinné oslavě jsem viděla, jak Františka nabízí Klaudii alkohol. Nemohla jsem uvěřit tomu, co vidím. „Vždyť je to jen na přípitek, ty naděláš, mami,“ řekla mi. „Jak jen to můžeš myslet vážně? Jaký příklad si z toho vezme? Že je v pohodě pít alkohol?“ nenechala jsem se odbýt. „Copak myslíš, že už ho stejně nepije? Takhle to mám aspoň pod kontrolou,“ řekla mi dcera vážně.

Stejně prý alkohol pije

Nemohla jsem uvěřit, co to říká. Byla jsem opravdu vyděšená, že moje dcera došla k takovému závěru. Její výchovné metody nesdílím. Zdají se mi špatné. Jaké si z toho asi ta holka vezme ponaučení? Že je v pořádku pít? Tihle moderní rodiče jsou prostě strašní.

Prý jsme dělali všechno v jejich výchově špatně, ale oni to rozhodně nedělají lépe. Jak to bude pokračovat? To jí třeba nabídne cigaretu jen proto, aby to měla pod kontrolou? A naučí ji tak kouřit? Opravdu nechápu, kam ten dnešní svět spěje. Všechno je obrácené vzhůru nohama.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články