Matka Eda Geina: Augusta svého syna dusila přísnou luteránskou výchovou. To ho dovedlo k vykopávání ženských těl na hřbitovech

Matka Eda Geina: Augusta svého syna dusila přísnou luteránskou výchovou. To ho dovedlo k vykopávání ženských těl na hřbitovech
Zdroj: Unsplash

Ed Gein byl bezesporu jedním z nejzvrácenějších sériových vrahů historie. Jeho záliba ve výrobě oblečení a kusů nábytku z různých částí těl se stala předlohou pro mnoho hororových filmů. Za všechny jmenujme Texaský masakr motorovou pilou, Mlčení jehňátek a Psycho. A právě poslední jmenovaný snímek se v něčem liší. Inspiroval se totiž osobou jeho matky.

Kamil Šivák
Kamil Šivák29. 09. 2023 11:00

Augusta Wilhemine Gein se narodila v roce 1878, vyrostla v rodině německých luteránů, kteří ji naučili, že každá lidská myšlenka nebo skutek, jsou doprovázeny hříchem. A ve stejném duchu přistupovala i ke svému synovi. Vštěpovala mu, že sex je nástrojem zla a všechny ženy jsou falešné. Přestože na něho kladla velké nároky, zbožňoval ji jako Norman Bates z Psycha svou matku. Když pak zemřela, byl na dně. A tak začal vraždit, aby si z těl žen vytvořil speciální oblek a stal se matkou.

Vliv náboženství na matku Eda Geina

Matka Eda Geina byla vychována v přísném luteránském stylu. Věřila tak tomu, že všichni lidé páchají hříchy nejen svým jednáním, ale i myšlením. A za to si zasloužili shořet v pekle. Aby vše zůstalo, jak se říká, ve vší počestnosti, provdala se za dalšího luteránského přistěhovalce z Německa, Georgea Philipa Geina.

O dva roky později se jim narodil syn Henry George. Otec se snažil rodinu zabezpečit různými způsoby. Jen nesměl být zrovna v tu chvíli opilý. Augusta mezitím provozovala malý krámek s potravinami. Brzy ji to ale přestalo bavit. Jako samoživitelka zanevřela na všechny muže a přála si, aby porodila dceru. To se jí ale nesplnilo. V roce 1906 se narodil Edward Theodore, kterého se Augusta rozhodla vychovat jinak než svého prvního syna.

Nezdravá izolace

Po přestěhování do Plainfieldu ve Wisconsinu Augustě nic nebránilo v tom, aby svého druhého syna vychovala v duchu svých přísných zásad. Rodinnou farmu mohl opustit jen tehdy, když šel do školy, kde se učil spolu s dalšími dvanácti dětmi. Ed byl vášnivý čtenář, což asi vyplývalo z toho, že měl problémy s řečí, a tudíž se moc dobře nesocializoval. To zase ale vítala jeho matka. I kamarádi byli zlo.

Augusta se bála hlavně toho, aby se z něho nestal, po vzoru otce, alkoholik. Raději ho tak kvůli tomu pravidelně bila. Také ho varovala před něžným pohlavím a sexem. Byly to nástroje ďábla. Když ho tak ve 12 letech přistihla při masturbaci ve vaně, silně stiskla jeho genitálie se slovy, že jsou vskutku zkázou člověka.

Po otcově smrti převzala nad bratry Augusta úplnou kontrolu. Když se tak dozvěděla, že starší syn chce žít s rozvedenou ženou se dvěma dětmi, záhadně zmizel. Ed pak policii tvrdil, že se mu ten den ztratil z dohledu během rutinního vypalování trávy. Zajímavé ale je, že vyšetřovatele dovedl přímo k jeho tělu. Koronerova zpráva zněla jasně udušení kouřem.

Jak Augusta dovedla Eda k šílenství

Krátce po smrti prvního syna utrpěla Augusta mrtvici. Její stav byl natolik vážný, že musela být převezena do nemocnice. Po návratu domů se o ni musel začít Ed starat. A zhruba v té době začal číst knihy o lidské anatomii. To ho pak dovedlo k vykrádání hrobů. Druhou mrtvici jeho matka už nepřežila. Zdrcený jejím náhlým odchodem Ed zabednil ložnici, v níž trávila poslední roky svého života, aby uchoval matčinu věčnou památku.

Neschopný vypořádat se se ztrátou matky začal Ed o dva roky později vykopávat mrtvoly. Jako první přišla na řadu Augusta, které holýma rukama ukroutil hlavu. Následně začal sledovat v novinách nekrology. Jakmile byla pohřbena nějaká žena, spěchal na hřbitov, vykopal ji a z částí těl si začal vytvářet speciální ženský oblek. O něco později začal vraždit. Dopaden byl v roce 1967. Zbytek života strávil v psychiatrické léčebně.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Ed Gein
Allthatsinteresting.com: Augusta Wilhelmine Gein, The Serial Killer's Mom Who Inspired Norman Bates' Mother In Psychohttps://allthatsinteresting.com/augusta-wilhelmine-gein

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články