Ekopokrytec Leonardo DiCaprio: Podpořil výrobu bot z recyklovaných plastů, ale létá soukromým tryskáčem a moře brázdí na jachtě

Leonardo DiCaprio podpořil výrobu ekologických bot. Poté, co strávil léto na luxusní jachtě a cestuje soukromým tryskáčem
Zdroj: Profimedia
Americký herec Leonardo DiCaprio je známým ekologickým aktivistou. Aktuálně se rozhodl finančně podpořit výrobu veganských bot, které vznikají mimo jiné z plastů vylovených z moře.Unisex teniskám s nadčasovým designem podlehly už mnohé celebrity. Například Ben Affleck...... nebo Mila Kunis. A  nosí je také její manžel Ashton Kutcher (oba na snímku).Leonardo DiCaprio sice podporuje všemožné ekoaktivity, na druhé straně ale tráví léto co léto na soukromé jachtě. Na tomto kousku letos obeplul téměř celé Středomoří – zastavil se ve Francii, Itálii, na Sardinii i Ibize.+ 3 fotky+ 4 fotky

Herec Leonardo DiCaprio (48) je už roky známý svými ekologickými aktivitami. Naposledy přispěl svou troškou do mlýna, když investoval nemalou částku do výroby veganských bot. Není ale všechno zlato, co se třpytí. Držitel Oscara má u fanoušků také velký vroubek, a to vinou svého životního stylu, který rozhodně ekologický není. Zprávu přinesl list Daily Mail.

Tereza Švandová
Tereza Švandová24. 09. 2023 18:00

Britská značka LØCI vyrábí za použití plastů odklizených z moře i z pevniny veganskou obuv, která si své zákazníky našla také mezi celebritami. Její kousky jsme v minulosti mohli vidět na nohou herce Bena Afflecka (51), jeho kolegyni Evy Longorii (48) a Mily Kunis (40), vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle (42) nebo princezny Eugenie (33). Za jeden pár různě barevných unisex tenisek nadčasového designu zaplatíte v průměru 5 700 korun, přičemž 10 % z online prodeje putuje na ochranu přírody.

Leonardo DiCaprio je hrdý na veganské boty

To nejspíš imponovalo hrdinovi Titaniku natolik, že se rozhodl už podruhé sáhnout hluboko do peněženky. "Jsem hrdý na to, že jsem se mohl stát investorem této značky, která se snaží minimalizovat dopad výroby na životní prostředí a tvoří eticky čistou obuv," poukázal loni v říjnu DiCaprio, kdy do LØCI investoval poprvé.

Jde bezesporu o krok, který si zaslouží uznání a zvedne DiCapriovu prestiž mezi ekologickými aktivisty. Najdou se ovšem i tací, kteří herce považují za pokrytce. A mají k tomu celkem legitimní důvod.

Pro eko cenu si doletěl soukromým tryskáčem

Letos v květnu fotografové Leonarda načapali, jak odlétá ze soukromého terminálu letiště Olbia v sardinském Porto Cervo. V předchozích měsících navíc herec podle Daily Mailu procestoval mezi USA, Londýnem, Milánem a Paříží na 19 tisíc kilometrů.

Vůbec nejpikantnější třešničku na dort ovšem vykutálený Leo posadil v roce 2016, kdy si pro cenu za své ekologické aktivity doletěl soukromým tryskáčem z filmového festivalu v Cannes do New Yorku, aby se podle PageSix vzápětí vrátil na galavečer amfAR ve francouzském Antibes. Za 24 hodin tak nacestoval 13 tisíc kilometrů. Vaše uhlíková stopa při cestě soukromým tryskáčem je přitom sedmatřicetkrát vyšší, než kdybyste letěli linkovým spojem.

A čisté svědomí nemá herec ani ohledně letošního léta. To strávil, ostatně jako téměř každý rok, na luxusní soukromé jachtě křižováním Středomoří...

Zdroj informací:
Dailymail.co.uk
PageSix.com

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články