Elena (33): Manžel se po porodu navážel do mé postavy. Zhubla jsem a podala žádost o rozvod

Rodinné příběhy: Manžel se po porodu navážel do mé postavy. Zhubla jsem a podala žádost o rozvod
Zdroj: Freepik

Rozvod někdy může být pro druhou polovičku velkou ránou. Elena se k tomuto kroku odhodlávala delší dobu, její manžel jí dal velmi dobrou záminku, proč to udělat. Když teď o něj konečně požádala, velmi ho to překvapilo.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 25. 02. 2024 13:00

Je to už nějaký ten pátek, co jsem se rozhodla rozvést se se svým manželem Martinem (35). Nebylo to zčistajasna, dlouho jsem na tím přemýšlela. Musela jsem, protože všechno dělám tak, aby náš společný syn Kryštof (3) nebyl nespokojený.

Já se trápila doma se synem, muž chodil po hospodách

Právě Kryštof a jeho narození mě přiměli o rozvodu uvažovat. Martin se totiž naprosto změnil. Nebyl jako dřív. Místo podpory a pochopení jsem zažívala nejtěžší chvíle v životě. Šestinedělí byla učiněná muka. Starala jsem se o novorozence úplně sama a Martinovi nepřišlo divné chodit s kamarády do hospody, na tréninky a vést život jako dřív.

Opravdu jsem byla vyčerpaná a on se ani jednou nenabídl, že by mi aspoň trochu pomohl. Kromě toho mě i psychicky týral. Nikdy jsem nebyla žádný střízlík, vždy jsem měla pár kilo navíc. V těhotenství a po porodu se to rozhodně nezlepšilo. Nadbytečných kil jsem se nemohla zbavit.

Manžel se navážel do mých kil navíc

„Proč pořád vypadáš, jako bys čekala dvojčata?“ řekl mi Martin asi půl roku po porodu Kryštofa. Pořádně mě tím vykolejil, neustále mi to znělo v hlavě. Vlastně mě to vyburcovalo k akci. Už jsem nechtěla být neustále ta tlustá, a tak jsem se rozhodla s tím něco dělat.

I s Kryštůfkem jsem začala chodit na kruhový trénink a docela mi to pomohlo. Začala jsem jíst zdravě a kila postupně šla dolů. Za dva roky jsem se dostala na vysněnou váhu, a to byl čas říct Martinovi, že je mezi námi konec.

Mám šanci na nový začátek

Nechápu, že ho to tak překvapilo. Vyjmenovala jsem mu všechno, co mi za ty roky vadilo, že mi nikdy nepomohl, že nedbal na to, když jsem ho o to prosila, a vmetla jsem mu do tváře i to, že mi vyčítal kila navíc.

Nevěřím, že to nečekal, podle mě musel něco tušit. Mezi námi už byl konec dávno před tím, než jsem vůbec o rozvod požádala. Nevím, co si Martin myslel. Nebudu žít s někým, kdo mě nerespektuje. Navíc teď, když jsem zhubla, mám slušnou šanci najít si někoho lepšího.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články