Ema (24): Na vánočním večírku jsem se líbala s kolegou. Bohužel mám okno, takže nevím, který to byl

Příběhy o životě: Na vánočním večírku jsem se líbala s kolegou. Bohužel mám okno, takže nevím, který to byl
Zdroj: Freepik

Ema se dostala do prekérní situace. Na vánočním večírku teklo víno proudem a ona měla víc než pár skleniček. Kvůli tomu má okno a nepamatuje si, s kým se to vlastně líbala...

Jana Jánská
Jana Jánská 04. 12. 2023 17:00

Mám pro to jenom jedno slušné slovo - průšvih. Ta ostatní, která mě napadají, bych použít nemohla. A že jich znám spoustu...

Těšila jsem se na vánoční večírek

S kámoškami v práci jsme už týden před termínem vánočního večírku řešily, co si vezmeme na sebe. Zadání totiž bylo, jak jinak, vánoční. Přemýšlela jsem nad tím, jestli si jenom nakombinuji něco červeného a zeleného, nebo půjdu natvrdo do nějakého ulítlého vánočního svetru.

Pak jsem si ale řekla, že mít na sobě celý večer svetr asi není úplně praktické. Nerada se potím a svetr bych časem musela odložit. A pod tím bych stejně musela mít něco vánočního, takže jsem byla opět na začátku.

Pak přišla kolegyně Lucka (30) s jednoduchým nápadem. "Hele, holky, co kdybychom se na ty outfity vykvajzly?" pronesla u oběda. "Prostě si jenom dáme nějakou drobnost, třeba sobí uši nebo co. Já se chci v první řadě bavit, ne chodit tam jako vánoční stromek," dodala. A měla vlastně pravdu. Není to módní přehlídka, jdeme se odreagovat, ne?

Vánoční večírek byl pořádně divoký

S holkama jsme přišli do pubu, který byl rezervovaný jenom pro naši firmu, o něco dříve. Chtěly jsme si obsadit dobrá místa a sledovat, jak lidé přichází. Musím říct, že v průběhu večera se toho hodně změnilo. Bylo jedno, kdo a kde sedí. Vypily jsme nějakou tu flašku vína a DJ hrál, oč jsme ho požádaly, takže se rozpoutala opravdu divoká zábava.

Nikdy bych neřekla, že třeba vedoucí finančního oddělení uvidím tancovat na baru. A přitom je to taková hodná a tichá holka. Ale proč ne. Celý rok makáme, raz za čas je dobré upustit páru. Já si z ní vzala příklad a prakticky jsem neslezla z parketu.

A to je jedna z mála věcí, které si pamatuju. To, že tancuju, a pak to, že se s líbám s kolegou. Poté jsem se zvedla s tím, že už mám dost, zavolala jsem si taxík a šla domů...

Nepamatuju si, s kým jsem se líbala

Ráno jsem se vzbudila ve své posteli a sama, což byla dobrá zpráva. Horší bylo, že jsem si vzpomněla na tu líbačku. A úplně nejhorší bylo, že si prostě nepamatuju, s kým jsem se líbala. Rozumíte tomu? Co když to byl někdo nevhodný, já nevím, starý, ošklivý nebo zadaný... Co si o mně budou myslet lidé v práci?

Začala jsem psát zprávy kamarádkám, ale nepochodila jsem. Lucku vyzvedl manžel kolem půlnoci, protože už měla dost. Další prospala část večírku na záchodě a ještě ráno prý měla na obličeji otisk obkladu zdi, o kterou byla opřená. Žádná nevěděla, co jsem dělala.

Celý víkend jsem si lámala hlavu nad tím, s kým jsem se líbala. Ale mám to prostě v mlze. Pondělí bylo mimořádně složité. Snažila jsem se v kanceláři působit nenápadně. Doufala jsem, že ten chlap buď bude jako správný gentleman mlčet, nebo mi to dá najevo nějak nenápadně. Teď paranoidně koukám kolem sebe a sleduji, kdo a jak se na mě dívá. Není to moc příjemný pocit. Na dalším večírku už nesmím tolik pít.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články