Evita (45): Syn nám oznámil, že je gay. Manžel tvrdí, že je to teď moderní a že ho to brzy přejde

Opravdové příběhy čtenářek: Syn nám oznámil, že je gay. Manžel tvrdí, že je to teď moderní a že ho to brzy přejde
Zdroj: Freepik

Evita má svého syna velmi ráda. Když před pár týdny v rodině oznámil, že je gay, podpořila ho a snažila se, aby se cítil co nejlépe. Její manžel ale tak podporující nebyl a ona mu to má za zlé.

Natálie Volfová
Natálie Volfová24. 09. 2023 13:00

Náš syn Dan (16) byl od malička trochu jiné dítě, velmi klidné a hodné. Víc než běhání, skákání a blbnutí si užíval, když mohl někde v klidu sedět, prohlížet si knížku nebo kreslit.

Syn byl vždycky jiný

Ani v pozdějších letech ho to nepřešlo. Stále zůstal velkým kliďasem, který nedělá průšvihy a všechno si raději několikrát dobře promyslí. Je velmi dobrý student a na gymnáziu mu to opravdu jde. Nejvíc ho baví dějepis a čeština. Mám z něj ohromnou radost. Podle mě to dotáhne ještě daleko.

Avšak pravdou je, že moc kamarádů nemá. Je spíš uzavřený a jen málokdo pozná jeho pravé já. Proto chci být pro něj oporou. Vím, že být bez kamarádů není v jeho věku lehký úděl, a tak se snažím, aby se necítil sám.

Oznámil nám, že je gay

Před pár týdny nám Dan přichystal velké překvapení. Seděli jsme všichni u večeře, když nám oznámil, že je gay. Byla jsem na takovou možnost připravená a chtěla jsem, aby pro něj byl coming out co nejsnazší. „Jsem ráda, že jsi nám o tom řekl. Vím, že to pro tebe muselo být těžké. Doufám, že víš, že se nám můžeš s čímkoliv kdykoliv svěřit. Jsme tu pro tebe,“ řekla jsem mu a objala ho.

Myslím, že jsem situaci zvládla velmi dobře, totéž se ale bohužel nedá říct o mém muži. Na něm bylo vyloženě vidět, jak moc se mu to nelíbí. Bylo mi jasné, že si toho Dan všimne a bude ho to mrzet.

Manžel tvrdí, že si to časem zase rozmyslí

Později večer jsem si o tom chtěla s mužem promluvit. „Proč jsi nic neřekl? Tvůj jediný syn ti oznámí takovou novinku a ty mlčíš. Muselo to pro něj být těžké. Měl jsi ho podpořit,“ řekla jsem mu. „Nemyslím si, že by to bylo nějak vážné. Je to jenom fáze, chce se zalíbit dětem ve škole a najít si kamarády. Teď je přece moderní být gay nebo aspoň bi. Pořád nám tyhle věci cpou ve filmech a seriálech a děti to blbne,“ řekl mi.

Jeho názor opravdu nesdílím a jsem jenom ráda, že ho neřekl před Danem. Nedokážu si představit, jak by ho to mohlo zranit. Je mi líto, že je manžel k němu tak citově chladný. Myslím, že to Dan vidí a je mu to líto.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články