Dvojnásobná máma Aneta Krejčíková protrpěla obě těhotenství s bolestí kyčlí: Jedno ráno už jsem nevstala

Gábina z Ulice o hubnutí po porodech: Kojení nepomáhalo, experimentovala jsem s instantními dietami, říká Aneta Krejčíková
Zdroj: Herminapress
Herečka Aneta Krejčíková se svým druhým dítětem, dcerkou Antonií.Aneta Krejčíková, jak vypadala po druhém porodu.Herečka Aneta Krejčíková je dvojnásobnou mámou a postavu se jí úspěšně daří udržovat.Aneta Krejčíková říká, že se snaží žít aktivním stylem života, jíst zdravě a pravidelně.+ 8 fotek+ 9 fotek

Gábina ze seriálu Ulice, herečka Aneta Krejčíková (32), přivedla na svět krátce po sobě dvě děti, Beníka (5) a Antonii (3). V rozhovoru pro Lifee.cz popisuje, jak se v průběhu obou těhotenství změnilo její tělo, a zda je dnes na své původní váze. Jaké diety za svůj život úspěšně praktikovala? A jaké zdravotní obtíže ji během obou těhotenství provázely? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková10. 01. 2024 12:00

Herečka Aneta Krejčíková (32), dvojnásobná máma, přibrala během těhotenství dvacet kilo. Nyní, pět let od svého prvního porodu, si svoji postavu pochvaluje – byť tvrdí, že zdaleka není tak zpevněná, jako byla před prvním těhotenstvím. "Před prvním těhotenstvím jsem hodně zhubla. Držela jsem speciální dietu Mačingové, což je zároveň detox pro tělo. Začala jsem pravidelně cvičit a bylo to poprvé, co jsem ve svém životě byla spokojená se svým tělem – jak vypadá a jak funguje," vysvětluje oblíbená herečka. "Ve chvíli, kdy jsem to začala považovat za normu, tak jsem otěhotněla."

Aneta Krejčíková přibrala v těhotenství 20 kilo

Aneto, jste dvojnásobnou mámou. Mohla byste porovnat, jak se po obou porodech proměnilo vaše tělo?
S každým dítětem jsem přibrala dvacet kilo, což není málo.

V poměru s vaší výškou?
Vysoká moc nejsem, jen tak působím. Měřím asi 167 centimetrů, což není moc. Není to málo, myslím, že je to akorát, vlastně průměr. Nicméně dvacet kilo není málo. Docela mě to vyděsilo, ale pravda zase je, že jsem se během těhotenství v jídle vůbec neomezovala.

Dávala jste tělu, co si žádalo.
Přesně tak, někdy možná bez rozmyslu. Před prvním těhotenstvím jsem hodně zhubla. Držela jsem speciální dietu Mačingové, což je zároveň detox pro tělo. Začala jsem pravidelně cvičit a bylo to poprvé, co jsem ve svém životě byla spokojená se svým tělem – jak vypadá a jak funguje. Ve chvíli, kdy jsem to začala považovat za normu, tak jsem otěhotněla. A všechno bylo rázem pryč. Mé první těhotenství ani nebylo do šestého nebo sedmého měsíce moc vidět, ale potom už to bylo náročné. Měla jsem velký problém s kyčlemi. V prvním těhotenství se mi to stalo až v devátém měsíci, ve druhém už ve čtvrtém.

Jak se to projevilo?
Projevilo se to, když jsem navštívila hudební festival Colours of Ostrava, kde jsem byla na začátku devátého měsíce do půl dvanácté venku a tancovala jsem. Ráno jsem už nevstala. Přecenila jsem své síly a přetížila jsem se. Na mé tělo to zkrátka byla moc velká váha. Proto jsem začala pravidelně docházet na fyzioterapii.

Váha šla u Anety Krejčíkové dolů po ukončení kojení

Jaké bylo druhé těhotenství?
Nestihla jsem ani shodit všechna kila, která jsem během prvního těhotenství nabrala, ale nějakých deset šlo dolů. Když bylo Beníčkovi deset měsíců, otěhotněla jsem podruhé. Tam jsem pocítila, že tělo už má paměť. Nabrala jsem kila poměrně rychle zpátky a také jsem rychle – asi ve čtvrtém měsíci – přestala chodit. Musela jsem na fyzioterapii docházet opravdu pravidelně, abych mohla normálně fungovat. Byly to hrozné bolesti. Když jsem Antonii porodila, kojila jsem ji třináct měsíců.

Hubla jste kojením?
Ne. Po celou dobu kojení jsem na váze příliš neubírala a nějakých těch deset kilo bylo pořád nahoře. Ale když jsem ji kojit přestala, váha šla automaticky dolů. Začala jsem experimentovat s různými dietami.

Která vám pomohla?
Pomohla mi švédská značka koktejlů a kaší. Obecně moc nemusím instantní pokrmy a jsem zastánkyní skutečného a kvalitního jídla. Fráze o tom, že jsme to, co jíme, je na místě. Nicméně tyto koktejly a kaše mi pomohly začít s váhou konečně hýbat směrem dolů. Nedržela jsem to extra dlouho, poprvé jsem to dala nějakých deset dní a potom jsem přesedlala na normální stravu. Hlídala jsem si, co jím, čas a množství. Od té doby jsem spokojená, nemám žádné chutě. Ještě bych k tomu potřebovala zařadit pravidelný pohyb. Snažím se o aktivní způsob života, nesedím na zadku v kanceláři a mám poměrně aktivní povolání. Nicméně chybí mi pravidelnost a řád. Zpevňovat střed těla mi přijde velmi důležité.

Dodnes má postava není zpevněná

Můžete říct, že jste teď na stejné váze, jako před prvním těhotenstvím?
S ohledem na to, že nemám čas věnovat se pravidelnému cvičení, tak rozhodně nejsem tak zpevněná. Takže ne, ještě stále nemám stejnou postavu a nevím, jestli toho ještě někdy docílím. Doufám, že ano, mám to v plánu. V mém případě dělá hodně strava. Platí pravidlo, že když vynechám sladké a večeře, začnou se dít zázraky. Ale cvičení je důležité na formování postavy – nejen vzhledově, ale také pocitově. Mám pocit, že lidé si konečně uvědomují, jak je pohyb důležitý, a mluví se o tom. Přijde mi, že generace našich rodičů a prarodičů tohle nemá zafixované. A je to škoda.

Aneta Krejčíková se nebojí o svém těle otevřeně mluvit i je ukázat. Nahlédněte do fotogalerie i vy...

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články