Gabriela (46): Zaslechla jsem přítele, jak mě pomlouvá u své maminky. Pak se stalo něco nečekaného

Příběhy o tchánech a tchyních: Zaslechla jsem přítele, jak mě pomlouvá u své maminky. Pak se stalo něco nečekaného
Zdroj: Freepik

Gabriela žije už šest let s přítelem Tomášem, kterému se perfektně stará o domácnost, vaří teplé večeře a pečuje o jejich děti. Tomášovi to přesto není dost a snaží se Gábinu shodit před svými rodiči. Jenže to se mu zásluhou jeho maminky nakonec nepovedlo.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 11. 06. 2024 07:00

Ráda žiju v hezkém prostředí, několikrát týdně uklidím byt. Každý den musí být teplá večeře a pračka je v naší rodině zapnutá neustále. Mám sedavé zaměstnání, a tak péči o domácnost beru jako příjemný oddych po tolika hodinách strávených na židli.

Přítelovy rodiče mám moc ráda

Můj přítel Tomáš je fajn chlap. Když se mu chce, je zručný. Když se mu chce, umí být okouzlující. A když se mu nechce, umí být neskutečně otravný a kritický. Také nemám jen kladné vlastnosti, a tak Tomáše beru takového, jaký je.

Často jezdíme k jeho rodičům. Dovolím si tvrdit, že mě mají moc rádi. Asi proto, že i oni jsou pracovití a oceňují, jak se o jejich syna a vnoučata starám. Navíc to jsou zajímaví lidé a ráda poslouchám historky z jejich života. Vždy se tam zdržíme celé odpoledne.

Partner mě pomlouvá před příbuznými

Miluju naše rodinné sešlosti. Ráda připravím oběd pro rodiče z obou stran a všechny děti. U stolu se nás sejde i patnáct. Tomáš při přípravě nepomáhá, většinou si zaleze k počítači a já řádím v kuchyni. Vždy připravím oběd a upeču zákusek ke kávě.

Seděli jsme u stolu a slyším Tomáše, jak oponuje rodičům: „ Gábina ale není tak dokonalá, jak si myslíte. Je dost na peníze a musím jí vše platit.“ Zarazila jsem se a přemýšlela, zda to půjdu komentovat. Dotklo se mě to, veškeré finance jsme s Tomášem řešili půl na půl. Rozhodně za mě vše neplatil. Ale povznesla jsem se nad to, nechtěla jsem si kazit hezký den.

Partnerova maminka mě mile překvapila

Při další návštěvě jsem pro změnu slyšela, jak Tomáš říká rodičům: „Vy furt chválíte Gábinu. Já od vás neslyším pochvalu nikdy. Už mě to štve. Kdybyste věděli, jaká Gábina ve skutečnosti je, to byste se divili. Tady se přetvařuje.“

To už jsem být nenechala. Vešla jsem do místnosti a zeptala se Tomáše, proč mě neustále pomlouvá a dělá ze mě horšího člověka. Pokud není ve vztahu spokojený, může se odstěhovat do bytu, který pronajímá.

Maminka rázně zasáhla: „Tomáš byl už od mala neustále ukřivděný. A to mu zůstalo. Gábinko, my tě máme moc rádi a vidíme, co všechno pro našeho syna děláš. Rozhodně nevěříme ničemu, co se nám snaží namluvit. Chová se dětinsky.“ Objala mě a dodala: „Tomáši, je směšné, jak na Gábinku žárlíš. Místo, abych ji na rukách nosil, chováš se jako pako.“ Kéž by více maminek bylo takto objektivních!

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články