Marta (25): Potkala jsem fajn chlapa, ale bojím se ho představit rodičům. Je totiž starší než můj táta

zamyšlená žena
Zdroj: Freepik

Marta se zamilovala do muže ve věku jejího otce. Srdci neporučíš, je to už vážná známost. Marta se ale obává, jak si s ním podá ruku její táta, který je dokonce o něco mladší. Setkání proto oddaluje. 

Michaela Hájková
Michaela Hájková16. 10. 2023 07:00

Bude to rok, co chodím s Matějem (51), a rodiče nás už x-krát zvali na seznamovací oběd. Bojím se, co řekne táta tomu, že je Matěj o rok starší než on. Obávám se, že bude doma dusno. Ale já už chci s Matějem zůstat, ať budou rodiče pro, nebo ne.

Před současným přítelem jsem měla mladší kluky

Nemyslím si, že bych byla klasický případ holky, zaměřené na starší muže. Naopak mě vždy přitahovali mladí kluci. Ve výsledku bylo ale chození s nimi vždy o ničem. Připadalo mi, že mám co do činění s dětmi, sobci nebo mamánky. Pak jsem poznala Matěje.

Nevypadal jako můj táta. Táta chodí v košili a saku, má brýle jako nějaký dědeček a jeho humor je také jako z minulého století. Matěj hodně pracuje s mladými lidmi, vypadá a chová se mladistvě. Nenapadlo by mě, že mu je tolik let. Hodně sportuje a cestuje.

Když jsme si spolu začali a já zjistila, že je starší než můj táta, oba jsme se tomu smáli. Já se ale v duchu hrozila toho, že by nám to vydrželo a musela bych ho představit doma. S přibývajícím časem jsem byla do Matěje stále víc zamilovaná a už je to vážné.

Přítel se domáhal seznámení s mými rodiči

Rodiče věděli, že s někým chodím, ale dost jsem mlžila. Nechtěla jsem ještě zažít tu konfrontaci. Navíc jsem si nebyla jistá, jak to má Matěj. Můžeme být sebevíc zamilovaní, ale dokáže si se mnou představit budoucnost? Sám měl už dvě děti, co když už nechce být znovu táta? Podobné myšlenky mi zaměstnávaly hlavu čím dál častěji.

„Kdy mě seznámíš s vašima? Já už bych byl na místě tvýho táty nervózní,“ tlačil na mě. Pak asi pochopil, že čekám na nějaký další krok. Matěj mě sice nepožádal o ruku, ale pozval mě na dva měsíce na Bali. A já souhlasila! Teď už se seznámení s rodiči samozřejmě nevyhneme.

Chtěla jsem tátu připravit na „nejhorší“ a nadhodila jsem, že je Matěj o dost starší než já. „Tak hlavně, ať není starší než já,“ zasmál se bezstarostně a mně tím jen přidal vrásky na čele. Dohodla jsem se s Matějem, že se nebudeme bavit o konkrétním roce narození. Říkám si, že až ho táta uvidí, nenapadne ho se ptát. Nakonec jsme se potkali ještě dřív a byl to trapas.

Před obědem nás čekal trapas ve vinárně

Byla sobota dopoledne, s Matějem už jsme byli nachystaní na oběd u mých rodičů. Chybělo jen dobré víno a já věděla, kde se nachází skvělá vinotéka kousek od našich. Vybrali jsme dvě lahve a pak se ve dveřích míjeli s mým otcem. Než jsem stačila něco říct, začal se táta vyptávat, kdo tam tak blbě parkuje s tím volvem.

Matěj nevěděl, že je to můj otec, a stejným tónem mu odpověděl, navíc použil slovo „strejdo“. Pak si mě táta všiml a všechno mu došlo. Chytla jsem Matěje za ruku. „Tak si to dáme pěkně od začátku doma, co vy na to?“ řekla jsem a táhla přítele pryč. Oběd byl nakonec fajn, ale stálo mě to dost nervů.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články