Iva (27): Odmítla jsem žádost o ruku. Co když nechci prožít celý život jenom s jedním mužem?

Příběhy o lásce: Odmítla jsem žádost o ruku. Co když nechci prožít celý život jenom s jedním mužem?
Zdroj: Unsplash

Iva chodí s Tomem už delší dobu. Zatímco on bere jejich vztah vážně a chtěl to zpečetit i žádostí o ruku, ona si budoucnost představuje trochu jinak...

Jana Jánská
Jana Jánská 28. 11. 2023 13:00

Tušila jsem, že Tom (29) něco chystá, takže mě žádost o ruku až tak nepřekvapila. Zato on byl překvapený hodně, protože jsem mu řekla ne.

Přítel mě požádal o ruku

S Tomem chodím přes dva roky a nedávno jsme se i sestěhovali. Myslím, že nám to docela funguje. Nehádáme se, stále spolu chodíme za kulturou i do postele. Naše soužití je úplně v pohodě. Nenapadlo mě na tom něco měnit. Mám ho ráda a to, co bude třeba za pět let, se mi nechtělo řešit.

Jenže on koukal takzvaně za horizont. Viděla jsem na něm, že něco tají. Tušila jsem překvapení a když mě pozval do luxusní restaurace, hned mi to docvaklo. On mě chce požádat o ruku...

To ale má smůlu. Když s někým chodím, jsem mu věrná, po této stránce nehrozí žádné nebezpečí. Ale rovněž vím, že nechci jednoho chlapa na celý život. Neumím si to představit. Takže když v restauraci najednou poklekl a vytáhl z kapsy krabičku, já se na něj jen rozpačitě usmála.

Nechci se vdávat

Na Tomovi bylo vidět, že trochu znejistěl. Zaváhal, ale pak se rozhodl dotáhnout svůj plán do konce. To už lidé kolem zpozorněli a koukali se na nás. Bylo mi ho trochu líto, jenže jsem věděla, že neustoupím. Prostě se nechci vdávat.

"Lásko, miluji tě víc než kohokoliv jiného. A proto se tě chci zeptat, jestli si mě vezmeš..." pronesl Tom dojatě. Celá restaurace ztichla. "Promiň, ale ne..." řekla jsem mu rozpačitě do toho ticha. Tom vypadal zmateně a sedl si na zem.

V té chvíli se lidé kolem vrátili ke svým talířům, ale věděla jsem, že mluví o nás. Bylo mi to jedno. Sedla jsem si vedle Toma na zem, objala ho a políbila. "Promiň, ale já se opravdu nechci vdávat. Nikdy," dodala jsem. Tom jen mlčel.

Možná přijdu o kluka

Od té doby máme tichou domácnost. Tom mě maximálně tak pozdraví, když přijde domů z práce, ale jinak se se mnou nebaví. Spali jsme spolu jenom jednou a i to bylo vidět, že je myšlenkami někde jinde. Začínám mít pocit, že se se mnou rozejde.

Nechápu, proč musí kazit náš vztah sňatkem. Než s tím vyrukoval, všechno nám klapalo. Teď je v našem bytečku napětí a přestávám se tam cítit komfortně.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články