6 překvapivých účinků mandlí, které zázračně ubírají centimetry v pase

29. září 2016
Hipandhealthy.com
Hipandhealthy.com

Mají nenápadnou barvu, elegantní tvar a jemnou chuť. Přes svůj nevýrazný charakter ale zasluhují mimořádnou pozornost. Stačí jen přidat pár oříšků do obvyklého jídelníčku a dějou se zázraky! Jaké?

1. Zredukujete množství tuku v těle a zhubnete v pase

Tato studie mluví za vše. Dospělí s nadváhou měli denně po dobu šesti týdnů svačit mandle a po nějaké době je vyměnit za muffin. Obě svačiny obsahovaly stejné množství kalorií. A přesto při zobání mandlí pocítili účastníci výzkumu změnu. Ztratili tělesný tuk – a najednou jim chybělo pár centimetrů v pase! To díky výměně cukrů za bílkoviny.

2. Krevní cukr hodíte do rovnováhy

Míváte mezi jídly třas a bývá vám špatně? Možná konzumujte příliš mnoho jídel s vysokým glykemickým indexem. To jsou ta, která vám sice zajistí hodně energie v krátkém čase, ale rychle ji vyčerpáte. A později odpoledne budete unavení. Výzkumníci pozorovali pacienty s cukrovkou druhého typu, kteří konzumovali čtyři týdny mandle – zlepšila se jim hladina krevního cukru a inzulinu.

3. Budete mít zdravější srdce

Mandlím byla pro jejich příznivý vliv na srdce dokonce udělena cena – American Heart Association ji připsala těmto ořechům, aby upozornila na jejich blahodárný vliv. Ten potvrdila i studie s velmi pozoruhodnými výsledky.

Přestože účastníci nijak neměnili své stravovací návyky, zařazením mandlí do svého jídelníčku denně po dobu šesti měsíců vzrostla hladina HDL (dobrého) cholesterolu, zato klesl ten špatný. Největší zlepšení pocítili lidé, kteří měli cholesterolu nejvíce – a snížili riziko srdečních chorob.

4. Zlepší se vaše trávení

Trávicí ústrojí miluje vlákninu. Tu do těla dostanete kupříkladu mandlemi. Podporují přirozené vylučování jedů z těla a, co je nejlepší, snižují riziko rakoviny. Mohou také urychlit množení prospěšných bakterií a zamezit tvorbě škodlivých.

5. Budete mít kosti jako ze železa

S vápníkem se kosti těší zdraví, to je známá věc. Věděli jste však, že v mandlích se nachází největší množství tohoto minerálu ze všech ořechů? A to není všechno – jsou excelentním zdrojem hořčíku a dodají vašemu tělu také fosfor. Perfektní trojkombinace – společně totiž posilují kosti a pomáhají předcházet osteoporóze. 

Zdroj: Fitness

Zavří­t reklamu