5 překvapivých účinků mandlí, které zázračně ubírají centimetry v pase

mandle
Zdroj: Pixabay.com

Mandle - mají nenápadnou barvu, elegantní tvar a jemnou chuť. Přes nevýrazný charakter ale zasluhují mimořádnou pozornost. Stačí přidat pár oříšků do obvyklého jídelníčku a dějí se zázraky.

Jana Jánská
Jana Jánská 18. 05. 2020 12:30

1.

Zredukujete množství tuku v těle a zhubnete v pase

Tato studie mluví za vše. Dospělí s nadváhou měli denně po dobu šesti týdnů svačit mandle a po nějaké době je vyměnit za muffin. Obě svačiny obsahovaly stejné množství kalorií. A přesto při zobání mandlí pocítili účastníci výzkumu změnu. Ztratili tělesný tuk – a najednou jim chybělo pár centimetrů v pase! To díky výměně cukrů za bílkoviny.

2.

Krevní cukr hodíte do rovnováhy

Míváte mezi jídly třas a bývá vám špatně? Možná konzumujte příliš mnoho jídel s vysokým glykemickým indexem. To jsou takové pokrmy, které vám sice zajistí hodně energie v krátkém čase, ale rychle ji vyčerpáte. A později odpoledne budete unavení. Výzkumníci pozorovali pacienty s cukrovkou druhého typu, kteří konzumovali mandle po dobu čtyř týdnů – zlepšila se jim hladina krevního cukru a inzulinu.

3.

Budete mít zdravější srdce

Mandlím byla pro jejich příznivý vliv na srdce dokonce udělena cena – American Heart Association ji připsala právě těmto ořechům, aby upozornila na jejich blahodárný vliv. Ten potvrdila i studie s velmi pozoruhodnými výsledky.

Přestože účastníci nijak neměnili své stravovací návyky, zařazením mandlí do jídelníčku denně po dobu šesti měsíců vzrostla hladina HDL (dobrého) cholesterolu, zato klesl ten špatný. Největší zlepšení pocítili lidé, kteří měli cholesterolu nejvíce – a snížili riziko srdečních chorob.

4.

Zlepší se vaše trávení

Trávicí ústrojí miluje vlákninu. Tu do těla dostanete kupříkladu mandlemi. Podporují přirozené vylučování jedů z těla a, co je nejlepší, snižují riziko rakoviny. Mohou také urychlit množení prospěšných bakterií a zamezit tvorbě škodlivých.

5.

Budete mít kosti jako ze železa

S vápníkem se kosti těší zdraví, to je známá věc. Věděli jste však, že v mandlích se nachází největší množství tohoto minerálu ze všech ořechů? A to není všechno – jsou excelentním zdrojem hořčíku a dodají vašemu tělu také fosfor. Perfektní trojkombinace – společně totiž posilují kosti a pomáhají předcházet osteoporóze.

Zdroj: Fitness Magazine

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články