9 zázračných účinků skořice: Vyléčí zuby, oddálí Alzheimera i pomůže zhubnout

9 zázračných účinků skořice: Vyléčí zuby, oddálí Alzheimera i pomůže zhubnout
Zdroj: Pixabay.com

Skořice je malý zázrak. Uleví od bolesti, pomůže zhubnout, sníží hladinu cholesterolu v krvi. A nejen to. Skořice vašemu zdraví prospěje až devětkrát jinak!

Jana Jánská
Jana Jánská 12. 08. 2020 15:01

1. Posiluje imunitu

Skořice je oblíbeným kořením zejména v zimních měsících, ale také během letních chřipek. Tehdy dostává naše imunita nejvíc na frak, což se s pravidelnou konzumací skořice může změnit. Experimentální studie prokázaly silné antioxidační vlastnosti tohoto koření.

2. Zlepšuje hojení ran

A to proto, že zabraňuje glykoxidaci, tedy poškození buněk nadprůměrnou hladinou glukózy v krvi. Znamená to, že se rány lépe zacelují. Tento proces usnadňuje i léčbu žaludečních vředů.

3. Chrání před kvasinkovými infekcemi

Díky chemikálii cinnamaldehydu mají konzumenti skořice čínské větší šanci, že se jim bakteriální a houbovité infekce vyhnou obloukem.

4. Odpuzuje zubní kazy a onemocnění dásní

Antibakteriální účinky skořice se zúročují i v průmyslu zaměřeném na ústní hygienu. Proto dnes najdete skořicový olej v mnoha ústní vodách, zubních pastách a žvýkačkách.

5. Ulevuje od bolesti

Skořice všeobecně zlepšuje krevní oběh, a tudíž se rychleji zotavíte ze souvisejících nemocí. Pravidelnou dávku skořice by do jídelníčku ale měli zařadit především ti, co trpí artritidou, tedy zánětlivým onemocněním kloubů.

Studie vypracovaná na Univerzitě v Kodani totiž ukázala, že pacienti s artritidou, kteří denně před snídaní snědli půl lžičky skořice s jednou lžící medu, již po prvním týdnu cítili úlevu. A během jednoho měsíce mohli chodit bez bolestí.

6. Brzdí Alzheimera

Návštěvu "tohoto pána" může skořice oddálit, potvrdili výzkumníci z Univerzity v Tel Avivu. Podle profesora Michaela Ovadia se ve skořicové kůře schovávají látky zvané CEppt. Právě ty nástup Alzheimerovy choroby mohou zbrzdit.

7. Zpomaluje rozvoj roztroušené sklerózy

Podle vědců z Rush University Medical Center pomáhá skořice zastavit destruktivní rozvoj roztroušené sklerózy. Lidé postižení touto chorobou tak na léčbu vynaloží jen pár desítek až stovek korun měsíčně. A to se po všech stránkách vyplatí.

8. Zpříjemňuje život lidem s cukrovkou

A zvlášť těm s druhým typem. Skořice sráží hladiny glukózy a lipidů v jejich těle, potvrdila studie publikovaná v časopisu Diabetes Care.

Autoři studie došli k závěrům, že šest gramů skořice denně "snižuje glykémii, triglyceridy, LDL cholesterol a celkový cholesterol u lidí s diabetem druhého typu".

9. Pomáhá zhubnout

Půl lžičky denně zvládne do jídelníčku zařadit každý. Proč by to měl dělat? Už od tohoto malého množství klesá hladina cholesterolu směrem dolů. Tím se tělo obrní vůči srdečně-cévním onemocněním, jako je srdeční infarkt nebo cévní mozková příhoda.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články