Fit a krásnáTestováníSoutěže

Zázračné léky z přírody: Včelí pyl chrání před mrtvicí, med vám zajistí lepší spánek

Zázračné léky z přírody: Včelí pyl chrání před mrtvicí, med vám zajistí lepší spánek
Zdroj: Pixabay.com
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Příznivé účinky medu jsou známé většině lidí už po staletí. Ne všichni ale znají i další léčivé včelí produkty, které jsou podobně účinné. Přečtěte si, které to jsou a proč by vám doma rozhodně neměly chybět.

Tereza Endrštová 19. dubna 2020

Posilovat imunitu a dbát na prevenci nemocí je opravdu důležité. Co takhle vsadit na čistě přírodní produkty přímo od pilných včeliček?

Blahodárný med

O medu a jeho účincích není třeba pochybovat. Navíc je skutečně všestranný. Pokud jste s ním ještě nenahradili klasický cukr, určitě to udělejte. Obsahuje totiž mnoho zdraví prospěšných látek i vitaminů. Draslík, který je v medu obsažen, pomáhá při chřipce a na horečku. Vyvolává totiž pocení a usnadňuje vykašlávání hlenů. Kromě toho je v medu železo, které zlepšuje krvetvorbu. Nespavci pak ocení zejména vliv medu na zlepšení kvality spánku. Účinný je ale i v případě zažívacích potíží. Pomáhá při nemocích jater, žlučníku a zánětu tlustého střeva. Mezi méně známé účinky medu patří také přispívání k hojení menších popálenin a úrazů.

Přírodní antibiotikum propolis

Propolis neboli včelami zpracované pryskyřice rostlin pomáhají díky svým silně protizánětlivým účinkům na celou řadu potíží. Pro své schopnosti je propolis právem považován za přírodní antibiotikum. Nejúčinnější jsou výrobky ze surového propolisu, například propolisová tinktura. Její vnější používání působí v léčbě vyrážky, ekzému, kuřích ok, bradavic i oparů nebo paradentózy. Při vnitřním užití vám zase uleví od angíny a chřipky.

Bylinkové koupele podle našich babiček. Jak si připravit zdravou lázeň doma a bez chemie
Mohlo by Vás zajímat:

Bylinkové koupele podle našich babiček. Jak si připravit zdravou lázeň doma a bez chemie

Prospěšný včelí pyl

Ne každý ví, že k léčbě mnoha problémů můžete užívat i přímo včelí pyl samotný. K dostání bývá i med o něj obohacený. Je dobré ho mít doma jako pomocníka pro posílení imunity nebo při obnově tkání po operaci, chronickém onemocnění nebo po mrtvici či infarktu. Kromě posílení obranyschopnosti vám také dodá energii při zvýšené únavě a přispívá ke snížení stresu. To ale zdaleka není všechno. Mužům může pomoci při zvětšené prostatě. Kromě toho, stejně jako med pomáhá při trávicích potížích, jako je onemocnění jater, žaludeční nebo dvanácterníkové vředy. Včelí pyl vyzkoušejte také na vysoký tlak a cholesterol. Prospívá červeným krvinkám a stavbě kostí, kvalitě zubů a nervů.

NA DALŠÍ ZDRAVÍ PROSPĚŠNÉ VČELÍ PRODUKTY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články