Devatero spořivé hospodyňky: Nevyhazujte zubní kartáčky, mycí prostředky si vyrobte z domácích zdrojů

Devatero spořivé hospodyňky: Nevyhazujte zubní kartáčky, mycí prostředky si vyrobte z domácích zdrojů
Zdroj: Freepik.com

Není problém si pořídit drahé mycí prostředky, zato je problém sehnat levné a spolehlivé. Ostatně, ne vždy fungují i ty drahé, přestože vás výrobci přesvědčují, že ano. Dali jsme dohromady 9 tipů správné hospodyňky, které vám ušetří peníze i čas.

Jana Jánská
Jana Jánská 24. 04. 2020 15:40

Místo hledání těch nejdražších mycích prostředků zkuste trochu myslet a podívat se, co máte ve spíži nebo v lednici. Uvidíte, že i tam se toho najde dost k parádnímu úklidu.

1. Dejte vale drahým mycím prostředkům

Zatímco spíte, vaše koupelna se sama čistí. Bláznivá představa? Nikoliv, pokud před ulehnutím postříkáte dlaždičky a sprchové dveře směsí ohřátého octa a obyčejného mycího prostředku na nádobí. Postačí hrnek od každého. Druhý den obě plochy jen otřete hadrem. Dezinfekční účinky octa ve spojení s mycími schopnostmi přípravku koupelnu nejen perfektně vyčistí, ale i zkrášlí leskem.

2. Na chlupy domácího mazlíčka běžte s gumovou stěrkou

Pokud patříte mezi otroky svého chlupatého domácího mazlíčka a chodíte za ním s vysavačem v ruce, jistě dokážete vyjmenovat všechny nevýhody bolestivých zad. Chcete-li se bez nich obejít, příště si na odstranění chlupů vezměte gumovou stěrku na podlahu. Ano, i v případě, že podlahy zakrývají koberce. Díky efektivnějšímu způsobu úklidu denně uspoříte několik minut navíc pro sebe.

3. Šikovné role od papírových utěrek, alobalu, potravinové fólie...

Nevyhazuje váš protějšek role od papírových utěrek, alobalu nebo potravinové fólie? Možná se chystá je zužitkovat. Tento domnělý odpad skvěle poslouží jako úložiště pro šňůry a kabely. Každou roli uřízněte v délce 15 cm a vložte do ní cokoliv, co se snadno zamotá. Ušetříte tím čas pro smysluplnější činnosti, než je hledání konce kabelu v chaotickém klubku.

4. Připálenin v mikrovlnce se zbavíte jedním tahem

Jednou z řady otravných domácích prací je bezesporu čištění vnitřku mikrovlnné trouby. Snadno se tak může stát, že si na skvrny vzpomenete až ve chvíli, když jsou téměř nedobytné. Únavnému drhnutí se snadno vyhnete, pokud před umýváním v troubě ohřejete malou misku s octem. Nečistoty se uvolní a půjdou dobře setřít. Případně můžete použít i vodu s citronem.

5. Zamezte lepení sukně na punčocháče

Statická elektřina v čerstvě vypraných šatech dokáže přidělat vrásky nejedné ženě například v případě sukně, nelichotivě se lepící na punčocháče. Takto pomačkaný outfit si nepřeje žádná z nás. Přitom lze problém snadno vyřešit. Stačí přidat do sušičky několik alobalových koulí o velikosti golfového míčku.

6. Dosloužil vám zubní kartáček? Nevyhazujte ho a použijte jinde

Čistota v domácnosti je stejně důležitá jako zubní hygiena. A obě mají stejného maskota. Zubní kartáček vyčistí jemné záhyby, které kvůli obtížné dostupnosti často záměrně přehlížíme. Přitom na splachovacích zařízeních, kohoutcích, klikách i knoflících spotřebičů ulpívá největší množství bakterií.

7. Připáleniny zlikvidujete s pomocí peroxidu vodíku

Připálený hrnec nemusíte hned vyhazovat. Nalijte na jeho dno peroxid vodíku, pořádně zasypte jedlou sodou a nechte směs pracovat přes noc. Většina nečistot se samovolně uvolní. Zbytek vydrhněte.

8. Nevyhazujte krabice od kukuřičných lupínků nebo müsli

Trápí vás hromady časopisů, které nelze úhledně srovnat? Vložte je do prázdné krabice od kukuřičných lupínků nebo müsli. Stejně tak můžete bleskurychle vnést řád hromadě účtenek, papírů nebo třeba receptů.

9. Neplýtvejte jídlem

Nestíháte spotřebovat všechno ovoce a zeleninu čerstvé? Uskladněte ho v mrazáku – a to v tekutém skupenství. Až budete v zimních měsících potřebovat dobít baterky, přirozeně rozmrazené smoothie v bio kvalitě poslouží spolehlivě.

 

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články