Bezpečí máminy sukně: Proč dnešní muži ve 30 stále bydlí u rodičů?

14. listopadu 2018
unsplash.com
unsplash.com

Skoro polovina třicetiletých mužů stále bydlí u svých rodičů. Přitom na začátku devadesátých let to byla pouhá třetina z nich. Jsou jen pohodlní a líní?

Většina důvodů je vcelku logická. Plná lednice, čistá vana i ponožky, bydlení zdarma. Hlavním důvodem jsou ale stále studia. Lidé jsou dnes častěji a déle školou povinní. Respektive nepovinní, ale chtějící. Učňovský list se bere jako nedostačující a čím víc titulů, tím víc adi… tím lepší uplatnění na trhu práce.

Vliv na vyšší procenta u mužů má určitě i emancipace žen. Jejich pozice ve společnosti je čím dál tím silnější. Je to snad i tím, že si to samy ženy uvědomují a touží budovat kariéru, protože v minulosti jim to, ať už z důvodu společenského nebo rodinného, umožněno nebylo. Tíhnou tedy více k dřívějšímu opuštění hnízda a vydání se na cestu za dobrodružstvím.

Rodiny se dnes zakládají později, spousty prvorodiček najdeme mezi ženami ve věku 30 a výše. V tomto rozmezí už i „věčným slečnám“ začne hlavou kolovat myšlenka na potomka – pokud po něm tedy touží. Muži to v tomto ohledu mají snazší, žádné biologické hodiny jim netikají.

Nemusí tedy nikam pospíchat a v klidu si mohou vychutnávat luxus maminčina osobního servisu. Za peníze, které svým příživnictvím ušetří, si pak radostně nakoupí novou hru na Playstation, drahé auto nebo hodinky. A až jednou potkají tu pravou, oslovení „Maminko, přines mi…“ vymění jen za „Miláčku“.

Neděle 24. 3

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha

Stále více lidí obohacuje svůj jídelníček rostlinnou stravou. Do popředí se znovu dostávají suroviny, které byly v našem prostředí využívány po ...

Více

3 skvělé tipy z luštěnin: Ochutnejte salát z cizrny s uzeným kachním prsem, krémovou čočkovou polévku i kaši ze žlutého hrachu s grilovaným filetem ze pstruha