Co jedí studenti, když nemají peníze? Možná vám bude i nevolno

31. srpna 2018
Pixabay
Pixabay

I když jste odmalička vybíraví, jednou se třeba budete muset spokojit s tím, co kolej dá a vaše peněženka dovolí. Studentská léta jsou sice krásná, ale peněz při nich nikdy moc nezbývá.

Když zrovna vaši rodiče nevlastní prosperující firmu nebo netrávíte veškerý volný čas na brigádách, tak jako vysokoškoláci nečekejte žádné kulinářské zážitky. První dva dny z týdne se budete moci těšit z toho, co jste si přivezli v krabičkách od nedělního oběda, a od středy budete muset zapojit vlastní fantazii. 

Zde máte 7 blafů, které si po studijních létech už nikdy nedáte.

Špagety s kečupem

Asi nejoblíbenějším studentským jídlem jsou špagety s kečupem. Jsou dostupné a jejich přípravu zvládne i absolutní nekuchař. Věřte, že i těchto delikátních těstovin se dá snadno přejíst.

Vajíčka

Vajíčka natvrdo, vajíčka na hniličku, volské oko, míchaná vajíčka a plno dalšího. Vajíčka jsou vděčnou potravinou aneb za málo peněz hodně muziky.

Polévky z pytlíku

Máte chuť na hovězí vývar nebo na poctivou česnečku? Stačí pytlík s práškem, trocha horké vody, sůl s pepřem na dochucení a první chod je na světě. Čínské polévky dokonce i zasytí.

Párky

K snídani, obědu či večeři. Párky se hodí snad ke všemu. Vzhledem k současné kvalitě tohoto pokrmu lze doporučit i vegetariánům. Obsah masa nestojí ani za zmínku.

Rýže

Rýži lze jíst 24 hodin denně a nikdy se nepřejí. Stačí pár rajčat orestovaných na česneku a máte jídlo jak z restaurace. Rýžový nákyp moc populární není, protože vzpomínky ze školky jsou stále živé.

Chleba s máslem

Když nezbude nic jiného, přijde vhod i krajíc namazaný máslem. Bohužel ne vždy je po ruce máslo.

Pivo

Podle rčení „hlad je převlečená žízeň“ je zde ještě poslední možnost. Vychlazený lahváč v lednici je téměř vždycky.