Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Dá se na proteinových tyčinkách zhubnout? Teoreticky ano. Ale pozor na cukr

Dá se na proteinových tyčinkách zhubnout? Teoreticky ano. Ale pozor na cukr
Zdroj: pixabay
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Výborně zasytí a dokážou nahradit klidně i celý oběd, když ho nestíháme. Koupit se dají opravdu všude. V lékárnách a v drogeriích na ně narazíte často. Proteinové tyčinky skvěle zaplní, ale mají i jednu velkou nevýhodu. Obsahují mnoho cukru.

Lucie Trávníčková 16. května 2018

Když se na trhu proteinové tyčinky objevily, všichni zajásali. Konečně něco, co zažene hlad a přitom si člověk udrží svou váhu a netloustne. Vlastně tomu tak je. Proteinové tyčinky se skvěle hodí, když musíte například na jednání a nestíháte jít na oběd. Misto toho, abyste se mučili hlady, dejte si raději proteinovou tyčinku, která hlad opravdu zažene. Na tyčinkách ovšem nelze být neustále. Když si přečtete informace na obalu, zjistíte, že proteinové tyčinky rozhodně plnohodnotnou náhradou stravy nejsou.

Hubnout při nich moc nejde

Je potřeba vědět, že proteinové tyčinky v sobě obsahují velké množství cukru. Jsou hodně kalorické, takže jako náhražku čokolád během své diety je opravdu nepoužívejte.

Nejtučnější jsou proteinové tyčinky z drogerií

Tyto tyčinky koupíte především v drogeriích. Lze je koupit za cenu kolem 17 Kč. Jsou nejlevnější, ale zároveň také nejtučnější. Ve složení nicméně na prvním místě nenajdete proteiny, nýbrž glukózo-fruktózový sirup. Převedeno na váhu, najdete tu zhruba patnáct gramů bílkovin a dvacet gramů cukrů.

Věčný kluk s kytarou slaví narozeniny. Tomáš Klus je ale zodpovědným otcem tří dětí. Rodina je pro něj vše
Mohlo by Vás zajímat:

Věčný kluk s kytarou slaví narozeniny. Tomáš Klus je ale zodpovědným otcem tří dětí. Rodina je pro něj vše

Za kvalitu je dobré si připlatit

Na proteinových tyčinkách se dá teoreticky opravdu zhubnout. Jen musíte vědět, které kupovat. S kvalitou roste i cena. V proteinových tyčinkách, které koupíme ve specializovaných prodejnách nebo ve zdravé výživě najdete na prvním místě proteinový koncentrát (syrovátkový proteinový izolát, izolát mléčných bílkovin) a až na druhém místě cukry. Jde o kvalitní tyčinky, za které si budete muset připlatit. Ceny se pohybují okolo padesáti korun za 60 g. I tak je vždy lepší číst si složení na obalu.

Kolik tyčinek můžeme sníst za den?

Proteinové tyčinky jsou určené především pro sportovce. Dát si je však můžete i vy. Optimální dávka není úplně stanovena. Evropský úřad pro konzumaci potravin ale uvádí, že je optimální konzumovat 0,83 gramu bílkovin na jeden kilogram tělesné hmotnosti denně. Jiní, kteří odvíjejí svá doporučení pro příjem bílkovin od zkonzumované energie, pro ně stanovují rozmezí od 10 až do 35 % z denního příjmu energie.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články