Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Obliba domácích ledových čajů roste: Recept bez cukru a zbytečných aromat

Obliba domácích ledových čajů roste: Recept bez cukru a zbytečných aromat
Zdroj: TeeGschwendner
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Poslední teplé dny si zpříjemněte osvěžujícím a zdravým ledovým čajem, který si můžete díky našemu receptu připravit za pár minut. Nejenže vám domácí ledový čaj bude bezpochyby chutnat, ale navíc skvěle zahání žízeň a na rozdíl od toho kupovaného vyjde na pár korun.

Petra Járková 5. září 2019

Ledový čaj

Ledový čaj je poslední dobou velmi oblíbený, a to nejen u nás, ale na celém světě. V takovém Řecku se společně s Coca-Colou řadí k nejpopulárnějším nealkoholickým nápojům, v USA dokonce celých 80 % z konzumovaného čaje ten ledový, no a konečně třeba v takovém Vietnamu ho často dostanete v kavárnách a restauracích zdarma.

Ice tea z obchodu

I u nás je takzvaný ice tea velmi oblíbený, v obchodech si můžete vybrat z mnoha druhů. Ať už dáváte přednost černému, zelenému, žlutému či bílému čaji, všechny varianty seženete. Svůj oblíbený druh čaje pak můžete doladit příchutí jako broskev, citron, pomeranč, ale i černý rybíz, malina, jahoda nebo oblíbená aloe vera. Ten průmyslově vyráběný toho ale se skutečným čajem příliš společného nemá.

Domácí varianta

Vyzkoušejte raději domácí variantu, která je plná chuti, zdravých antioxidantů, ale i čerstvého ovoce a voňavých bylinek. Příprava je snadná a rychlá. A navíc se ho, na rozdíl od těch chemií nabitých kupovaných, nemusíte bát naservírovat ani dětem.

Opojná levandule: Ve středověku se v ní ženy koupaly, aby byly krásné, dnes se z ní dělá čaj, který uklidňuje
Mohlo by Vás zajímat:

Opojná levandule: Ve středověku se v ní ženy koupaly, aby byly krásné, dnes se z ní dělá čaj, který uklidňuje

Výroba domácího čaje

Příprava skvělého domácího ledového čaje zabere jen několik minut. Můžete ho vyrobit z ovocných směsí, z většiny druhů černého čaje, bílého čaje, rooibosu a honeybushe. Spočívá v zalití libovolného čaje či směsi vroucí vodou, v případě zeleného čaje vodou o teplotě 80 °C. Na litr vody použijte přibližně 15 g libovolného sypaného čaje, případně 3 nálevové sáčky kvalitního porcovaného čaje. Nechte louhovat 2–4 minuty podle návodu, čaj odstraňte, nálev oslaďte cukrem či medem a prudce zchlaďte větším množstvím ledu. Na půl litru nálevu použijte cca půl litru ledu. Teplotním šokem se rozvine chuť čaje a nápoj získá onu intenzivní chuť, kterou všichni tolik milují.

Originalitě se meze nekladou

Obrovskou výhodou domácích ledových čajů je, že si je můžete dochutit přesně podle svých představ. Nebojte se přidat jakékoliv ovoce nebo šťávu z něj. Skvěle se hodí veškeré citrusy, broskve, meruňky, jablka, maliny, jahody, borůvky, ale i exotické plody, jako jsou ananas nebo mango.

Osvěžující bylinky

V ideálním případě sáhněte také po čerstvých bylinkách. Pár lístků aromatické máty, meduňky, tymiánu nebo květy mateřídoušky či levandule čaj nádherně ovoní.

NA RECEPTY NA LEDOVÉ ČAJE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články