Dopřejte si ji klidně před spaním: Vše, co jste chtěli vědět o bezkofeinové kávě

18. října 2018
Pixabay
Pixabay
Témata: energie, káva, kofein, spánek

Díky bezkofeinové směsi si můžete dopřát šálek kávy těsně před spaním či odpoledním odpočinkem. Jak se kofein ze zrn odstraňuje?

Ve správných dávkách kofein působí jako stimulant, pomáhá snižovat únavu a udržuje bdělost. Vědci se shodují, že jeho optimální dávka je 4 až 6 mg na kilogram tělesné hmotnosti, tedy člověk s váhou 70 kilogramů může užít za den až 420 mg kofeinu. Podle údajů uvedených na www.coffeeandhealth.org je 400 mg (nebo ekvivalent až 5 šálků kávy) denně označováno jako mírná spotřeba kofeinu. Pro jednodušší počty platí, že espresso nebo káva připravená v moka konvičce obsahuje 35 až 100 mg kofeinu a cappuccino 70 až 80 mg kofeinu.

Jaké jsou metody odstranění kofeinu?

Způsoby, jak odstranit kofein z kávových zrn, hledali lidé už v minulosti. Počátkem 20. století Ludwig Raselius, průkopník v metodě odstranění kofeinu z kávových zrn, vyvinul první systém extrakce alkaloidu s použitím organických rozpouštědel a páry. Od té doby se metody zdokonalily. Dnes je kofein extrahován ze zelené kávy několika způsoby: použitím organických rozpouštědel (dichlormetanu nebo ethylacetátu), vody nebo oxidu uhličitého (v tekutém nebo nadkritickém stavu). Chuť výsledného produktu se pak může lišit v závislosti na použité technice.

“Dekofeinizace” je úplné odstranění kofeinu z ještě zelených kávových zrn před jejich pražením. Dle zákona nesmí být zbytkový kofein v zelené kávě více než 0,1 %.

Jak zachovat aroma bezkofeinové kávy?

Vzhledem k tomu, že první dvě výše uvedené metody extrakce kofeinu způsobují ztrátu aroma kávy, ideální je používat oxid uhličitý a káva si tak zachovává své charakteristické vlastnosti.

Postup je následující: během první fáze procesu extrakce kofeinu jsou kávové boby navlhčeny párou nebo vodou, a tím získají vlhkost mezi 30 % až 50 %. Následně se přemístí do válce s plynem v nadkritickém stavu, to znamená, že teplota a tlak ve válci mají vlastnosti jak plynu, tak kapaliny. Vytvořené prostředí ve válci následně dokáže odstranit kofein z kávových bobů. Následuje opakovaný proces oddělování oxidu uhličitého od alkaloidu pomocí vody a výsledkem je suchá káva bez kofeinu.

Zavří­t reklamu