Kapučíno, nebo espresso? Zjistěte, co prozrazuje vaše oblíbená káva o vaší osobnosti

káva
Zdroj: Pixabay.com

Přemýšlíte nad tím, proč si vaše maminka už několikátým rokem dává výhradně espresso? Jedna nedávná studie vám to přemýšlení usnadní. Výzkumníci si vzali na mušku 1 000 milovníků kávy a propojili jejich povahy s kávovými preferencemi. Takže je libo latté, ristretto, nebo cappuccino?

Jana Jánská
Jana Jánská 10. 05. 2020 12:00

Že si kávu vybíráme podle chuťových preferencí, je nejspíš jasné, ale že si tento lahodný nápoj vybíráme i podvědomě, s ohledem na vlastní osobnost, by nejspíš řekl málokterý z nás. Tak schválně, jaká káva se hodí k vám:

Cappuccino

Nedáte dopustit na mléčnou chuť a pěnové pohlazení? Pak to máte rádi nejen jemné, ale i přehledné – milovníci cappuccina chtějí mít vše pod kontrolou. Jsou tak trochu fanatici, i když vynikají kreativitou a motivovaností. Přátelé si jich váží pro jejich čestnost a loajalitu. Často se ale rychle začnou nudit.

Černá káva se zmrzlinou

Neodoláte černé kávě s malým překvapením uvnitř? Pak si vás okolí nejspíš zaškatulkovalo jako toho, kdo stříká svou energii všude kolem! Jste hraví, permanentně šťastní a vždy připraveni na legraci. Nikomu se ale nepřizpůsobujete, věci si rádi děláte ve vlastním tempu. Jediným vaším nešvarem je ranní podrážděnost. Vstávání nesnášíte, zato milujete magii noci. Kávu si s oblibou dopřejete coby dezert po večeři.

Ristretto

Jste originál. Máte styl, stejně jako ho má ristretto, na které si řada milovníků kávy ještě netroufla. I proto vám nechybí sebevědomí. V udávání trendů ale netlačíte na pilu, a proto si s oblibou někdy objednáte latté.

Espresso

Koupit kafe, nasednout do auta nebo autobusu, a hlavně stihnout své ranní povinnosti – to jste celí vy. Jste vždy ve spěchu, takže oceníte silnou a rychle připravenou kávu, kterou vysrknete během cesty.

Efektivitu a přesnost oceňujete i v životě – jste rozený vůdce a pracujete tvrdě –, musíte ale kolečka pravidelně promazávat kávovým drinkem. Jinak si s vámi nálady dělají, co chtějí. Máte režim, a tak jen zřídka selžete při dosahování cílů. Jenom pamatujte na to, abyste aspoň jeden den v týdnu zvolnili. Jinak vyhoříte.

Lungo

Vaše sebedisciplína zasluhuje rám. Nemáte rádi poflakování a barvy – černá a bílá stačí. Jste přímočaří, milujete minimalismus, je na vás spolehnutí. Víte o sobě, že nejste dokonalí, ale pokud o něco usilujete, je to vaše. Tu a tam ale nezaškodí kápnout do kávy trošku mléka, které prozáří váš den.

Latté

Do výstředností se neženete. Máte rádi věci jednoduché, hladké a světlé. Vlastně takové, které vám padnou do oka hned – v rozhodování nejste šampioni. Jste trochu neutrální a s oblibou zaplouváte do davu, ale dokážete své okolí pobavit.

Se sójovým mlékem

Můžete být upovídaní, zábavní vedoucí týmu, ale máte tendenci věřit, že se svět točí kolem vás. Působíte trochu panovačně, zato jasně víte, co chcete, a to může být ve váš prospěch.

 

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Související články

Další články