Moringa je stromem života. Zázračná rostlina z podhůří Himaláje hubí dvě rakoviny

23. září 2016
Wikipedia.org
Wikipedia.org

Moringa vypadá úplně nenápadně, ale mohla by významně pomoct při léčbě nádorových onemocnění. Alespoň podle vědců, kteří ji studují.

Pod názvem „moringa“ se ukrývají stromy čeledi Moringaceae, které rostou především v Africe a Asii. Stojí za zmínku, že chutnají podobně jako ředkvičky – což je důvod, proč se používají například v jihoindické kuchyni. Své uplatnění však začínají nacházet i ve farmacii.

Studie dostupné na portálu PubMed ukazují, že moringa je silným spojencem v boji proti rakovinným buňkám. Tato rostlina totiž obsahuje hned několik tematicky zajímavých látek: kaempferol (antioxidant), rhamnetin (obzvlášť efektivní proti nádorům prostaty) a isoquercetin (potlačuje rakovinu močového měchýře).

Tierra-moringa.com

A aby toho nebylo málo, moringa má řadu dalších pozitivních účinků na náš organismus. Podle amerického ministerstva zemědělství může jeden šálek (25 gramů) jejích listů pokrýt 19 % doporučeného denního příjmu vitamínu B6, 12 % vitamínu C, 11 % železa, 9 % vitamínu A a 8 % hořčíku.

Chcete tento přírodní zázrak taky vyzkoušet? V tom případě potřebujete vědět, že existuje přibližně 13 druhů moringy, přičemž z nutričního a zdravotního hlediska je nejlepší moringa olejodárná. Tu lehce seženete ve formě kapslí, prášku i oleje. Ale pozor – vzhledem k častému výskytu padělků byste tyto produkty měli nakupovat pouze u renomovaných prodejců.

Zdroj: Lifehack

Zavří­t reklamu