Fit a krásnátestovánísoutěže

Proč jsou hnědá vejce dražší než bílá? Kvalita nehraje roli

Proč jsou hnědá vejce dražší než bílá? Kvalita nehraje roli

Zdroj:Qz.com

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Bílá, nebo hnědá vejce? Záleží jen na tom, kolik vám vaše peněženka dovolí. A jak rozmazlené jsou vaše chuťové buňky.

Barbara Lorenzová 12. července 2016

V ničem jiném – tedy ani ve výživové hodnotě či kvalitě chovu drůbeže – se totiž neliší. A to i přesto, že bílá vejce vždycky působila tak nějak nepřirozeně, jako by byla chemicky ošetřená.

Není však divu, že se redakce serveru Tech Insider rozhodla přijít rozdílu mezi bílými a hnědými vejci na kloub – nestojí totiž stejně. Jak jste se mohli přesvědčit, hnědá vejce bývají o něco dražší než bílá.

Na vině ale není kvalita vajec, respektive úroveň chovu slepic či druh krmiva. Ano, hnědá vejce obsahují více omega-3 mastných kyselin. Ale rozdíl je zanedbatelný, uvedl Tro Bui z Cornellovy univerzity, který se věnuje výzkumu živočichů.

Lilyfieldlife.comZa barevné odlišení mohou geny. Je to jednoduché – kuřata s bílým peřím a bílými místy na stranách hlavy nesou bílá vejce, tmavě zbarvená s červenými místy na hlavě zase hnědá.

V čem jsou tedy hnědá vejce „speciální“, že kvůli nim musíme sáhnout hloub do peněženky? Lidově řečeno, hnědé slepice jsou tak trochu otesánci – sežerou více krmiva než sličné bílé kolegyně. Proto je jejich chov nákladnější. A vejce dražší.

Letitý mýtus, že hnědá vejce jsou zdravější než bílá, je u konce. Jediným důvodem, proč příště sáhnout po bílých, je zkrátka to, že ušetříte. A možná vám zachutnala víc než hnědá – mají trošku jinou chuť. 

Zdroj: Tech Insider

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu