Slyšeli jste už o třídenní očistě na šťávách? Vyčistíte si tělo od škodlivin a snadněji zhubnete

Restartování těla za pomocí čerstvých šťáv spočívá v tom, že po 3 dny nekonzumujete nic jiného než čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy. A účinky jsou přímo fascinující!
Zdroj: Pixabay.com
Poměrně nový trend restartování těla za pomocí čerstvých šťáv spočívá v tom, že po 3 dny nekonzumujete nic jiného než čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy.Vaše tělo si během očisty uleví od procesů trávení, vyčistí se vám střeva od odpadních látek.Konzumace šťáv omezí váš denní příjem kalorií, a proto první, čeho si okamžitě všimnete, bude nižší váha.Protože budete celou dobu konzumovat jen džusy bez obsahu vlákniny, budete mít nejspíš pořádný hlad.+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Slyšeli jste už někdy o zázračné očistě šťávami? Poměrně nový trend restartování těla za pomoci čerstvých šťáv spočívá v tom, že po 3 dny nekonzumujete nic jiného než čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy. A účinky jsou přímo fascinující!

Petra Járková
Petra Járková 31. července 2018

Očistu můžete držet 1 den, 3 dny, nebo týden. I pouhý jeden den může mít pozitivní vliv na vaše zdraví. Ovšem pro dosažení viditelných výsledků se doporučuje držet očistu 3 dny. Pokud se rozhodnete očistu absolvovat na delší dobu, měli byste se nejprve poradit se svým lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy.

Vaše tělo si během očisty uleví od procesů trávení, vyčistí se vám střeva od odpadních látek a také se dostaví tyto 4 účinky.

1. Zhubnete

Konzumace šťáv omezí váš denní příjem kalorií, a proto první, čeho si okamžitě všimnete, bude nižší váha. To by ale neměla být vaše hlavní motivace pro očistu.

2. Scvrkne se vám žaludek

Po očistě se vám smrskne žaludek a budou vám stačit mnohem menší porce jídla než předtím. Proto je ideální začít očistou nějakou vaši dietu.

Sklenice plné vitamínů vám doma nesmí chybět.
Mohlo by Vás zajímat:

Máme pro vás 10 netradičních letních receptů

3. Budete mít hlad

Protože budete celou dobu konzumovat jen džusy bez obsahu vlákniny, budete mít nejspíš pořádný hlad. Ten však můžete zahnat další šťávou.

4. Projeví se detoxikační příznaky

Pokud jste předtím nejedli příliš zdravě, budou vás pronásledovat detoxikační příznaky. Mezi nejběžnější patří bolesti hlavy a celková slabost. Ale pokud to vydržíte, dostaví se příval energie a budete se cítit mnohem lépe. 

Nenechali jste se odradit a jdete do toho?

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články