Fit a krásnátestovánísoutěže

Zázračná aloe vera: Zkrášlovací prostředek, lék i netradiční pochutina

Zdroj:Pinterest

+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Královna léčivých rostlin s nepřekonatelnými účinky není vhodná jen pro posílení zdraví, ale i krásy a vitality. Připravte si povzbuzující likér, hojivý gel nebo třeba pleťovou vodu z aloe vera.

Petra Járková 29. července 2019

Posvátná aloe

První zmínka o této léčivé rostlině je stará již více než 6000 let. A objevena byla v Egyptě. Používali ji Egypťané, Číňané, Aztékové i Mayové. Od Egypťanů se dostala k Řekům a Římanům. Střední a severní Evropa ji poznaly až v desátém století.

Zkrášlující prostředek i lék

Pro léčebné účinky a kosmetické přípravky je nejvhodnější Aloe Barbadensis Miller neboli aloe pravá. Z této rostliny je využíván obsah listů starých minimálně 18 měsíců. Jedná se o gel složený z 96 % vody a 4 % dalších přes dvě stě známých látek s farmakologickými účinky.

Jak pomáhá

Aloe působí protialergicky a protizánětlivě, ničí bakterie a viry, tlumí a odstraňuje bolest, zvyšuje obranyschopnost organismu, léčí popáleniny, plísně a urychluje hojení ran. Snižuje riziko nádoru, pomáhá při únavě. Dále pomáhá při léčbě nadváhy a dalších civilizačních onemocněních, jako jsou alergie, ekzémy, žaludeční obtíže, rakovina prsu, rakovina tlustého střeva, poruchy trávení, chronická zácpa, žaludeční vředy, vysoký krevní tlak, diabetes, arterioskleróza, bolesti kloubů a svalů, onemocnění krevního oběhu.

Thumbnail # Jak se zbavit strií: Vygumovat je pomůže vepřové sádlo i laser
Mohlo by Vás zajímat:

Jak se zbavit strií: Vygumovat je pomůže vepřové sádlo i laser

Doplněk stravy

Základem léčby je užívání čistého gelu z aloe. Avšak je nutné zdůraznit, že přes veškeré své léčebné účinky není možno touto rostlinou nahradit léky, spíše ji použít jako doplněk léčby.

Aloe v kuchyni

Z aloe vera se nejvíce používá gel, který je uložený hlouběji v listech. Z gelu se připravují sirupy, nápoje, dá se kandovat nebo přidávat do medu.

NA RECEPTY S ALOE VERA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu