Dietní polévky, které zahřejí: Nebojte se luštěnin ani máslové dýně

4. ledna 2020
Pixabay.com
Pixabay.com

Polévky neodmyslitelně do hubnoucího jídelníčku patří. Dobře zasytí, zvyšují vylučování trávicích šťáv a celkově pomáhají při trávení. K tomu přidejte i to, že přispívají ke zlepšení pitného režimu a zvyšují příjem vlákniny.

Po vánočních svátcích lidé blázní s předsevzetími, mezi kterými se nezřídka objevuje hubnutí. Dietní recepty jsou tedy zrovna v kurzu. Jenže v zimě se do zeleninového salátu nikomu moc nechce. Tak proč si nedopřát pořádnou dietní polévku.

Dietní polévky

Sytější polévka je výborná nejen k obědu, ale i k večeři nebo odpolední svačině. V případě diety musíte zapomenout na polévky zahuštěné moukou, připravené na velkém množství tuku nebo se smetanovým základem. Ani vývary z tučného masa nejsou ideální. Tuk samozřejmě použít můžete, ale stačí lžička oleje nebo máslo na porci.

Zeleninové polévky

Zeleninové polévky jsou neuvěřitelně variabilní. Každý den můžete připravit jinou a stále vám budou chutnat, stačí ji ozvláštnit bylinkami, kapkou smetany nebo třeba houbami.

Husté polévky

Polévky se liší nejen svým složením a přípravou, ale také energetickou hodnotou. Zatímco polévky vývarové a lehké na bázi zeleniny mohou začínat na 300 kJ na běžnou porci, u hustých svačinových se můžete dostat třeba až na hodnotu 2000 kJ.

Náhrada přílohy

Vývary ze zeleniny nebo zeleninové krémy, jako je třeba brokolicový nebo špenátový, kdy jen rozmixujete zeleninu a ochutíte kořením a bylinkami, můžete považovat za náhradu zeleninové přílohy.

NA RECEPTY NA SKVĚLÉ POLÉVKY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

 

Zavří­t reklamu